BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Gossip

“Di gjëra për ty që nuk t'i di as Andi”/ Sindi shpërthen ndaj Melisës dhe nuk i lë gjë pa thënë: Skeno skandalin e radhës tani për klikime!

“Di gjëra për ty që nuk t'i di as Andi”/ Sindi

Pak ditë më parë e ftuar në emisionin “Abc e Pasdites”, Sindi thumboi keq konkurrentët që dolën këngëtarë nga “Përputhen”, mes tyre dhe Melisën.

“Muzika është një profesion shumë i vështirë dhe ti nuk mund të zgjohesh një ditë dhe të thuash unë jam këngëtare. Jam shumë e sigurt që këta personazhe nëse nuk do kishin qenë në Përputhen nuk do kishin marrë asnjë mijë klikime”, tha Sindi, duke shtuar se do t’iu kërkonte të mos këndonin më.

Deklarata e saj nuk është pritur aspak mirë nga Melisa, e cila i është kundërpërgjigjur në rrjete sociale. Ish-konkurrentja i ka dërguar një video-mesazh publik, ku është shprehur se ndërkohë që ajo është krenare për suksesin e saj, Sindi nuk po bën asgjë me jetën e vet.

“Jam shumë e lumtur dhe shumë krenare me veten time për këtë arritje, të paktën deri tani sepse jetës nuk i dihet. Doja vetëm të thoja që për sa kohë unë apo artistët e tjerë që po dalim nga “Përputhen” po e shfrytëzojnë këtë mundësi për të bërë diçka për veten, për ëndrrat, dua të di ti çfarë po bën? E njëjta mundësi që m’u dha mua t’u dha edhe ty, e vetmja diferencë është se unë po e shfrytëzoj për veten time, për karrierën time, ndërkohë që ti po e përdor vetëm për të ulur të tjerët, për të hedh vrer dhe mllef”, është shprehur Melisa.

Sindi nuk e ka lënë me kaq dhe ka reaguar sërish, me anë të një statusi në Instastory. Mes të tjerash ajo ka shkruar se di shumë gjëra për Melisën që si di askush përpos asaj, madje as Andi.

“Miqesisht pa ironizime dhe pa viktimizim! Une nuk kam asgje personale as me ty as me “artistet” e rinj te Perputhen! Ne qofte se e ke degjuar me vemendje, une kam thene punoni fort per kete talentin qe keni dhe pastaj konsiderojeni veten te barabarte me artista qe kane vite qe studiojne dhe preferojne te maten mire perpara se te marrin nje hap te madh. Nuk preferojne te marrin klikime per wardrobe malfunctions tek videoklipi i pare dhe puthjen e famshme te videoklipi i dyte! Arti nuk eshte kaq e dashur! Meso te kendosh njehere live pastaj konsideroje veten te “arrire”. Per mua mos ma qaj hallin se kur ti lepije-peshtyje dhe peshtyje-lepije per te bere nje kenge Sindi luante me orkestren filaromonike te Bukureshtit per 1000-2000 veta. Te japesh nje koncert ne violine pergatitesh te pakten 6-7 muaj per ate koncert po ti ske nga ta dish se sja ke idene e muzikes. Nje gje jam kurioze per ty apo edhe per ate tjetren. Per “muziken” tuaj kane folur edhe producente te njohur shqiptare dhe ju skeni asnje reagim per ta. Pse reagoni vetem per Sindin? Dhe me e bukura, tani cdokush po e ben diferencen se kush shkoi ne shoë per fame e kush ishte reale. Per ty kam goxha gjera qe si kam thene qe si di askush pervec meje as ai qe ke perkrah per te cilat je falenderuese! Gjithe te mirat ne rrugtimin tend te klikimet! Skeno skandalin e rradhes per klikime te tjera!”, ka shkruar ajo.

“Di gjëra për ty që nuk t'i di as Andi”/ Sindi