Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Diagnostikohet me HIV fituesja e Eurovizon Conchita Wurst: S'do t'ia jap askujt të drejtën për të më trembur

Postuar: 16/04/2018 - 12:55

Këngëtarja austriake transeksuale dhe njëkohësisht fituesja e Eurovizon Conchita Wurst ka zbuluar se është me HIV pozitiv dhe po merr trajtim të rregullt prej disa vitesh. Këngëtarja austriake transeksuale tha se dëshironte ta mbante informacionin privat por ish i dashuri i saj e kishte kërcënuar se do ta publikonte lajmin.

"Unë s'do t'ia jap askujt të drejtën për të më trembur dhe për të ndikuar në jetën time,"-shkruajti ajo në Instagram. "Kur diçka e zbulon vetë është më mirë sesa nga një palë e tretë."

Wrust shtoi se trajtimi i rregullt e kishte 'shtypur' virusin deri në masën sa nuk mund të zbulohej më në gjakun e saj.

"Unë shpresoj  t'ju jap të tjerëve guxim dhe të ndërmarr një hap tjetër kundër njerëzve që, nëpërmjet sjelljes së tyre ose të të tjerëve, janë infektuar me HIV,"-shtoi Concita.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 15:37

Demi Rose është siguruar që të gjithë sytë të ishin drejt saj, ndërsa u shfaq në plazh në Tulum të Meksikës.

Modelja shoqërohej nga fotografi Danny DeSantos për të realizuar disa foto seksi nën rrezet e diellit.

Postuar: 25/04/2018 - 15:00

Aktori i njohur Bes Kallaku njihet për postimet e tij me mjaft humor në rrjete sociale.

Postuar: 25/04/2018 - 14:13

Këngëtarja e njohur  Zanfina Ismajli prej dy vitesh vuan mungesën e nënës së saj, Mona. Kjo e fundit u nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundjeje vdekjeprurëse.

Postuar: 25/04/2018 - 14:04

Blendi Fevziu është një ndër gazetarët më të pasur në Shqipëri. Pavarësisht se ka më shumë se 20 vite në media me një ndër emisionet më të ndjekura në S

Postuar: 25/04/2018 - 13:44

Anjeza Shahini është një ndër këngëtaret më të mira shqiptare. Talenti i saj u zbulua në "Ethet e së Premtes" dhe u pasua me disa çmime shumë të rëndësishme. 

Postuar: 25/04/2018 - 13:34

Jennifer Lopez, sa më e vjetër aq më e bukur. Aktualisht, ajo duket shumë më mirë se 39 vjeçaret tjera.

Postuar: 25/04/2018 - 13:26

Balerinëve, këngëtarëve, prezantuesve, apo edhe të tjerëve që dalin në skenë mund tu ndodhë ndonjë e papritur teksa janë duke performuar apo duke drejtuar një emision.