Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Diana Ziu nuk la gjë pa thënë për Vera Grabockën, reagon për herë të parë Alketa Vejsiu pas akuzave të rënda

Postuar: 12/11/2019 - 14:03

Kompozitorja Diana Ziu ka qenë këto ditë në qendër të vëmendjes së mediave për akuzat e ndryshme drejtuar Vera Grabockës dhe Alketa Vejsiut të cilat organizojnë këtë vit Festivalin e 58-të të Këngës në RTSH.

Sot Alketa ka reaguar për herë të parë duke i kthyer përgjigje ndjekësve në Instagram duke i siguruar se në festival do të ketë meritokraci.

"Presim të shikojmë korrektësi që besojmë se do të ketë sa të jetë në duart e tua", shkruan ndjekësi. "Patjetër, fitore me meritë", i përgjigjet Alketa.

"Të ketë meritokraci", i shkruan një ndjekës tjetër. "Të siguroj për këtë", i përgjigjet moderatorja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 22:37

Aktorja e njohur shqiptare Eva Alikaj ka treguar në emisionin “Pasdite me Rudinën”, se në momentin kur fitoi çmim për filmin ‘Njeriu i mirë’, u thumbua nga kolegia e saj Elvira Diamanti.

Postuar: 13/12/2019 - 22:19

Ditën e sotme është ndarë nga jeta aktori i famshëm Danny Aiello në moshën 86 vjeçare.

Postuar: 13/12/2019 - 21:21

Aktorja, Eva Alikaj ka qenë pasditen e sotme e ftuar në emisionin “Rudina”, ku ka fol

Postuar: 13/12/2019 - 19:31

Këngëtarja e dashur e publikut shqiptar, Aurela Gaçe ka treguar me anë të postimeve të ndryshme n

Postuar: 13/12/2019 - 19:16

Këngëtarja shqiptare Loredana Zefi është bërë pjesë e listës së personazheve zviceranë më të kërk

Postuar: 13/12/2019 - 18:17

Manjola Nallbani është “sulmuar” nga një tufë me pata gjatë xhirimeve të videoklipi