BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

Dikur kishte shumë respekt, zbuloni nofkën që Mbreti Charles i vendosi Meghan Markle

Dikur kishte shumë respekt, zbuloni nofkën që Mbreti Charles i

Pseudonimi i mbretit Charles III për nusen e tij Meghan Markle dëshmon se sa shumë respekt kishte ai dikur për të.

Ekspertja mbretërore Katie Nicholl zbulon në librin e saj “The New Royals” se monarku britanik e quajti Dukeshën e Sussex “Tungsten”, që është një metal i fortë gri-çelik që ka pikën më të lartë të shkrirjes nga të gjithë elementët metalikë.

Thuhet se Charles ia vuri nofkën nuses së tij “Tungsten” për shkak të ashpërsisë dhe elasticitetit të saj, shkruan Nicholl.

Nicholl shpjegon se emri i Markle-s me sa duket lindi kur ajo tregoi elasticitet gjatë paraqitjes së saj dhe Princit Harry në vitin 2018 me Princin William dhe Kate Middleton në Forumin e Fondacionit Mbretëror.

Charles e ka përdorur termin e dashurisë 4 vjet më parë, kështu që është e paqartë nëse ai ende e quan Markle “Tungsten”, pasi ajo dhe Harry dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore në 2020-ën dhe u transferuan në Kaliforni.