BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Gossip

Do befasoheni! Mësoni cilat janë shenjat më naive dhe tinëzare të horoskopit

Do befasoheni! Mësoni cilat janë shenjat më naive dhe

Shenja e zodiakut është si një dritare e personalitetit që zbulon tiparet më të fshehta të karakterit të një personi.
Të paktën kjo është ajo çfarë mendojnë astrologët dhe ata që besojnë në parashikimin e yjeve.

Më poshtë kemi përgatitur një klasifikim e shenjat më naive dhe tinëzare të horoskopit.

Shigjetari:
U habitët që gjetët Shigjetarin në krye të listës? Nuk keni përse pasi të lindurit në këtë shenjë më na.ivët e gjithë zodiakut, ta që besojnë më shumë, aq sa ndonjëherë rrez.ikojnë t’i bëjnë për ”budallenj”. Ndryshoni para se të jetë vonë.

Dashi:

Dashi është një tjetër shenjë që mund të mani.pulohet lehtë. Ka një ze.mër të madhe, është i mirë dhe përp.iqet t’u gjendet pranë njerëzve kur kanë nevojë për ndihmën e tij. Kjo gjë i bën ata më të pamb.rojtur dhe të manip.ulueshëm.

Demi:

Demi, më shumë se na.iv, është i zh.ytur në mendime, i qetë dhe një vëzhgues i kujdesshëm. Ai shpesh quhet na.iv, sepse nuk ndërhyn në konf.likte, por e vërteta është se atij nuk i bëhet vonë për debatet.
Peshqit:

Peshqit janë njerëz të ndikueshëm, ndoshta nga të parët në renditje. Ata janë të kushtëzuar nga emocionet dhe njerëzit të cilëve u besojnë.

Luani:

Luani është një nga shenjat që arrin të bëjë kompromise. Është pjesërisht naiv, por jo shumë. Në disa drejtime, ai është i ndikuar nga të tjerët, por në raste të rralla, nëse zbulon se ata po tallen me të, ai nxjerr kthetrat.

Peshorja:

Peshorja është dukshëm e ashpër dhe e n.gurtë, por është vetëm në dukje. Avantazhi i Peshores është se arrin të dalë mirë nga çdo marrëdhënie apo situatë. Avantazhet e të qenit tinëzare apo jo?

Bricjapi:

Me Bricjapin nuk do të jeni në gjendje të luani p.isët. Më shumë se shenjë e zgjuar, është racionale. Nëse vendos diçka në kokë i vë pikë, nuk ka asnjë mënyrë për ta bërë të ndryshojë mendjen. Shfaqet si person i ftohtë që sheh punën e vet, por mos e ngacmoni.
Ujori:

Ujori është një nga ato shenja që i pëlqen të shohë punën e vet, por nëse është i interesuar për diçka, ai do të bëjë gjithçka që mu.ndet, për të arritur atë që dëshiron. Duhet të bëni kujdes ndaj njerëzve të kësaj shenje se janë hi.leqarë të frikshëm.

Akrepi:

Akrepi është ai që besohet të jetë më i mençuri dhe më dinaku nga të gjithë, por jo. “Din.akëria” shpesh e shtyn të bëjë gabime dhe lëvizje pa kuptim. Megjithatë, ai është një tinëzar i madh dhe plot keqdashje.
Virgjëresha:

Është një shenjë tjetër që duhet mbajtur nën kontroll. Ka një kapacitet të madh për nuhatje, e kupton kur diçka është e gabuar dhe e di se si të përb.allojë situatën. Virgjëresha nuk është aq e ëmbël sa duket. Di se si të jetë e pamës.hirshme.

Gaforrja:

Gaforrja është e dyta në renditje e shenjave më zílíqare. Ka një kapacitet të jashtëzakonshëm për manipulim. Me sytë e tyre të ëmbël ata dinë të bëjnë që dikush të bjerë në këmbët e tyre. Janë mbrojtës të mirë dhe të kujdesshëm.
Binjakët:

Pa dyshim, binjakët janë shenja më inteligjente, por edhe tin.ëzare e gjithë zodiakut. Gjithmonë kanë përgjigjen gati. Janë padyshim më manipuluesit dhe më të fuqishmit e 12 shenjave. Ata kanë një ambicie shumë të zhvilluar dhe nëse duan diçka, nuk i pengon dot askush.

Më të lexuarat