BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Gossip

‘Do të na mungosh shumë’/ Më shumë se 5 dekada me kitarë në dorë, ndahet nga jeta ikona e grupit të njohur muzikor

‘Do të na mungosh shumë’/ Më shumë se 5 dekada

Dusty Hill, basisti me mjekër me grupin amerikan të rockut ‘ZZ Top’, ka vdekur në moshën 72-vjeçare, sipas faqes zyrtare të grupit.

“Ne jemi të trishtuar nga lajmi se miku ynë, Dusty Hill, ka vdekur në gjumë në shtëpinë e tij në Houston, TX. Ne, së bashku me fansat e ZZ Top në të gjithë botën, do të na mungojë prania jote, natyra jote e mirë dhe angazhimi i qëndrueshëm për t’i dhënë maksimumin grupit” Top “.” thuhej në deklaratën e lvshuar nga anëtarët e grupit, Frank Beard dhe Billy Gibbons.

‘Do të na mungosh shumë’/ Më shumë se 5 dekada

Sipas CNN, grupi u formua në vitin 1969. Hill u bashkua jo shumë kohë më vonë, duke qëndruar me ZZ Top për më shumë se pesë dekada, deri në vdekjen e tij. Hill performoi së bashku me Beard dhe Gibbons dhe së bashku ata vazhduan të kenë një varg hitet dhe publikuan 15 albume në studio. Ndër hitet e tyre më të famshme janë “La Grange”, “Tush” dhe “Gimme All Your Lovin ‘”.

‘Do të na mungosh shumë’/ Më shumë se 5 dekada

Hill u lind në Dallas, dhe pasi u përpoq të hynte në skenën muzikore atje, ai përfundimisht u transferua në Hjuston, ku u takua me Gibbons. Edhe pse Gibbons ishte vokalisti kryesor për shumicën e këngëve të grupit, Hill u ngrit për të kënduar “Tush”, një hit i hershëm. Grupi u regjistrua në Sallën e Famës Rock & Roll në 2004.

‘Do të na mungosh shumë’/ Më shumë se 5 dekada

“Do të na mungosh shumë, amigo,”-thuhej në fund të deklaratës së Beard dhe Gibbons.