BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Gossip

“Do t’i kesh punët keq me mua”, Arjan Konomi shpërthen si asnjëherë më parë

“Do t’i kesh punët keq me mua”, Arjan Konomi

Opinionisti Arjan Konomi ka reaguar ashpër ndaj Edit duke i thënë se nuk duhet të përmendë më fjalë të rënda.

Në të kundërt, i bëri të qartë se do i ketë punët keq me të sepse nuk do të tolerojë në asnjë moment fjalë të rënda apo ofenduese.

Pjesë nga biseda

Edi: Kështu jam unë. Nuk kam nevojë të luaj skena palidhje.

Arjan: Nuk je ashtu. Që je origjinal siç je jashtë, e kuptojmë, por e ekzagjeron duke kaluar në ofendime. Të kam thënë që ditën e parë që je rritur në vend të huaj dhe të kam përgëzuar për gjuhën që flet, por kjo nuk do të thotë që ky emision nuk është gjermanisht, që në atë shqipe që ke mësuar të përdorësh fjalë të ndyra. Fjalët fyese duken nën dhëmbë.

Edi: Me ofendime jam mësuar, kështu më ka shkuar jeta. Unë kam reaguar siç jam ndjerë.

Arjan: Në shtëpi e me miqtë nuk flet kështu.

Edi: Nuk flas se nuk i kam armiq. Ndoshta i bie pishmanit, por në atë moment kam folur siç jam ndjerë.

Arjan: Janë fjalë të rënda, si je mësuar ashtu? Nuk të kemi sjellë në shkollë edukimi. Nëse je kështu dhe nuk do të ndryshosh, është problem shumë i madh. Nëse përmend herë tjetër fjalë aq të rëndë, do t’i kesh punët keq me mua.

Edi: Nuk ndryshoj as për ty, as për Borën, as për askënd. Nuk kam 100 maska. Unë ai jam. Ndoshta vjen koha që i bie pishmanit dhe i kërkoj falje.

Arjan: Fjalë ofenduese dhe të rënda nuk do të toleroj më. Provo të thuash dhe njëherë. Provo fol dhe njëherë edhe e shohim.

Edi: Nuk i frikësohem askujt, veç Zotit lart.

Më të lexuarat