Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dukesha Meghan dhe princ Harry duan të zhvendosen në Afrikë, por askush nuk i do atje për një arsye

Postuar: 22/04/2019 - 18:26

 E gjithë bota e di dashurinë që Princ Harry ka për Afrikën dhe duket se këtë dashuri ia ka “injektuar” edhe dukeshës Meghan Markle.

Herë pas here ata e kanë vizituar vendin në fjalë duke ndenjur disa ditë me radhë, mirëpo së fundmi çifti dëshiron që të zhvendoset në Afrikë për një periudhë të gjatë.

Por askush nuk i do atje për një arsye shumë të thjeshtë!Ekspertët e sigurisë kanë ngritur shqetësime lidhur me koston e mbajtjes së tyre të sigurt, e cila është marramendëse.

Duke qenë se Meghan është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe Afrika siç të gjithë e dimë nuk është vendi më i sigurt i botës për të sjellë në jetë një fëmijë, pikëpyetjet që lidhen pikërisht me sigurinë janë të mëdha.

Kësisoj, në mënyrë që edhe Princ Harry dhe Meghan me foshnjën të jenë mirë, nevojiten 1 milion paund.Në këtë të fundit përfshihen shpenzimet e tyre, përkujdesi mjekësor, rrogat e oficerëve që dërgohen në Afrikë posaçërisht për sigurinë e çiftit, etj.

Ndërkohë e gjitha kjo shifër shkakton një tendosje në buxhetin e mbrojtjes mbretërore dhe kjo është një çështje shumë delikate.

Thuhet se arsyeja përse Harry dhe Meghan dëshirojnë që të qëndrojnë disa muaj në Afrikë lidhet më shumë me bamirësinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2019 - 23:38

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Flaka Krelani dhe motra e saj, komentatorja e parë sportive, Qëndresa Krelani janë të ftuara mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin”, ku gjatë emisionit zbuluan shumë

Postuar: 25/05/2019 - 22:41

Qëndresa Krelani e njohur si Qeqa është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit sh

Postuar: 25/05/2019 - 22:24

Sonte është duke u zhvilluar puntata e fundit e sezonit të dytë të emisionit ‘Dua të të bë

Postuar: 25/05/2019 - 16:49

Lindita Halimi postoi video dhe foto të vajzës së saj, Kaimana, tashmë 10-javëshe.

Postuar: 25/05/2019 - 16:12

Mbrëmjen e sotme do të transmetohet episodi i fundit i emisionit 'Dua të të bëj të lumtur'

Postuar: 25/05/2019 - 15:51

Dojna Mema është një prej moderatoreve më të reja dhe protagoniste në ekran, të cilën e pamë këtë

Postuar: 25/05/2019 - 15:41

Loja me “Emoji” është një prej lojërave që herë pas here zhvillohet në emisionin &ldq