Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dukesha Meghan Markle vendos rregullin e ri në familjen mbretërore, nuk do ta besoni çfarë iu ka ndaluar këtë herë

Postuar: 17/08/2019 - 09:35

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, si aktiviste për të drejtat e kafshëve, i ka ndaluar familjes mbretërore që të shkojë për gjueti shpendësh.

 
Kjo ishte një traditë që ndiqej çdo vit nga pjestarët e pallatit “Kensington”, mirëpo s’do të përsëritet më këtë vit.
 
Pas vendimit të Meghan-it, e gjithë familja mbretërore ka hequr dorë nga gjuetia, duke mbështetur unanimisht Meghan-in për të mbrojtur kafshët e shpendët.
Kjo nuk është hera e parë që dukesha del kundër rregullave të pallatit mbretëror dhe vendos rregulla të tjera.
 
Mbretëresha Elizabeth dhe të gjithë pjestarët e tjerë të familjes duhet të mësohen tashmë me këtë fakt. Meghan-it po i del e saja në pallatin mbretëror!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:33

Në librin e Moore-it tregohet se si ish-bashkëshorti i saj, Ashton Kutcher e trashtoi dy herë përgjatë martesës së tyre 8-vjeçare, me Brittney Jones-in dhe Sara Leal- in.

Postuar: 20/09/2019 - 22:48

Jennifer Lopez sapo i ka mbushur 50 vjece por këngëtaren edhe një 20-vjecare e ka zili.

Postuar: 20/09/2019 - 18:51

Roberti Berisha pak kohë më parë u nda nga Nora Istrefi.

Postuar: 20/09/2019 - 16:14

Vetëm pak orë na ndajnë nga nisja e koncertit gjigant që Capital T do të mbajë në “Sheshin

Postuar: 20/09/2019 - 14:56

Për shkak të një defekti në linjën e transmetimit që shkon nga ujëmbledhësi i Bovillës deri në im

Postuar: 20/09/2019 - 14:35

Prej disa ditësh reperja e cila njihet për hitet e suksesshme, Tayna ndodhet në SHBA.

Postuar: 20/09/2019 - 14:08

Ditët e fundit Kiara Tito dhe Butrint Imeri kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak