BREAKING NEWS

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge, Rumania kërkesë urgjente Prokurorisë së Tiranës (EMRI)

Avokati shqiptar arrestohet për trafik ndërkombëtar droge,
x

Gossip

Dukesha Meghan Markle vendos rregullin e ri në familjen mbretërore, nuk do ta besoni çfarë iu ka ndaluar këtë herë

Dukesha Meghan Markle vendos rregullin e ri në familjen mbretërore,

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, si aktiviste për të drejtat e kafshëve, i ka ndaluar familjes mbretërore që të shkojë për gjueti shpendësh.

 
Kjo ishte një traditë që ndiqej çdo vit nga pjestarët e pallatit “Kensington”, mirëpo s’do të përsëritet më këtë vit.
 
Pas vendimit të Meghan-it, e gjithë familja mbretërore ka hequr dorë nga gjuetia, duke mbështetur unanimisht Meghan-in për të mbrojtur kafshët e shpendët.
Kjo nuk është hera e parë që dukesha del kundër rregullave të pallatit mbretëror dhe vendos rregulla të tjera.
 
Mbretëresha Elizabeth dhe të gjithë pjestarët e tjerë të familjes duhet të mësohen tashmë me këtë fakt. Meghan-it po i del e saja në pallatin mbretëror!