BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Gossip

E bujshme! Pas shumë vitesh, Snoop Dogg habit fansat me veprimin e fundit

E bujshme! Pas shumë vitesh, Snoop Dogg habit fansat me veprimin e fundit

Snoop Dogg po heq dorë nga tymosja e marijuanës.

“Pas konsiderimit dhe shumë bisedash me familjen time, kam vendosur të heq dorë nga hashashi”, iu tha reperi 82.5 milionë ndjekësve të tij të Instagram. “Ju lutem, respektoni privatësinë time në këtë periudhë”.

Lajmi mund të jetë shokues për disa pasi Calvin Broadus (emri i vërtetë) e ka shprehur prej kohësh dashurinë e tij ndaj hashashit, madje ka thënë se ka tymosur edhe në Shtëpinë e Bardhë. Ai ka hapur disa biznese të lidhura me hashashin si një kompani mediatike me fokus ndaj tij si “Merry Jane” dhe një linjë me produkte kanabisi.

Gjithashtu ka investuar në Casa Verde Capital, një firmë që mbështet bizneset e reja të marijuanës.

Dashuria e Dogg ndaj hashashit ka arritur të jetë në krye të lajmeve rozë. Në vitin 2019 ai zbuloi se kishte një person të dedikuar, puna e vetme e të cilit ishte përgatitja e cigareve. Në 2021, ai shkroi në Reddit se konsumonte 81 cigare hashashi në ditë.