BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Gossip

E dhimshme/ U nda nga jeta në moshën 33-vjeçare! Qindra fansa dhe miq përcjellin mes lotësh këngëtarin e njohur për në banesën e fundit

E dhimshme/ U nda nga jeta në moshën 33-vjeçare! Qindra fansa

Anëtari i grupit ‘The Wanted’, Max George ka mbajtur një fjalim emocional në varrimin e shokut të tij Tom Parker-it, në funeralin e këngëtarit në Londër ditën e sotme.

Ylli i ‘Glad You Came’ u nda nga jeta të mërkurën më 30 mars në moshën 33-vjeçare pas një beteje dy-vjeçare me glioblastomën. Bashkë me Max në varrimin e të riut ishin edhe anëtarët e tjerë të grupit Siva Kaneswaran, Jay McGuiness dhe Nathan Sykes. Ata shpërthyen në lot teksa mbanin arkivoli i Tomit për në kishë.

E dhimshme/ U nda nga jeta në moshën 33-vjeçare! Qindra fansa

‘The Wanted’ kohët e fundit ishte rikthyer pas një ndërprerjeje shtatëvjeçare për këngën e re ‘Rule The World’, për një koncert për mbledhjen e fondeve në ndihmë të ‘Stand Up To Cancer’ në shtator dhe një turne në ‘Mbretërinë e Bashkuar’ vetëm disa javë para vdekjes së Tomit. Max tha në fjalimin e tij: “Tom ishte një vëlla për ne dhe pati ndikim në art që në fillim. Dashuria e tij për muzikën dhe përpjekja për sukses na i kalonte të gjithëve’.

Max gjithashtu bëri një batutë duke thënë se Tom kishte qenë i vetmi anëtar i ‘The Wanted’ që ishte zënë me të gjithë shokët e tij të grupit, duke shkaktuar të qeshura tek të pranishmit. Ai shtoi: “Gjithçka që bëri e bëri me qëllimet më të mira, edhe nëse bëhej fjal për një luftë, ai përballej me të sepse ishte Tom. Një gjë që do ta kujtoj gjithmonë është e qeshura e tij. Atij i pëlqente të qeshte me njerëzit. Ai na ka lënë shumë herët dhe do të na mungojë shumë.”

Gruaja e të ndjerit, Kelsey, me të cilën ai u martua në vitin 2018, u pa e shkatëruar teksa ecte krah për krah me prindërit e saj. Lulet që shkruanin fjalën ‘Babi’ dhe “Tom” u vendosën krah të ndjerit. Shumë fansa të veshur me të zeza u mblodhën përgjatë rrugës ndërsa Tom u përcoll për në banesën e fundit.

Parker u nda nga jeta muajin e kaluar në moshën 33-vjeçare, 17 muaj pasi u diagnostikua me një tumor të rëndë në tru.