Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“E doja por nuk mund të ishim bashkë”, këngëtarja e njohur shqiptare flet hapur për jetën e saj private dhe zhgënjimin e madh

Postuar: 15/11/2019 - 08:45

Këngëtarja Mariza Ikonomi e ftuar në emisionin "Me Bledin", ka folur për herë të parë për jetën private, dashurinë, çfarë kërkon tek një mashkull etj.

E pyetur nga Bledi Strakosha nëse ka thyer shumë zemra, Mariza u shpreh se çdo njeri padashje lëndon dhe asaj gjithashtu i ka ndodhur.

"Shpresoj të mos kem lënduar, por me siguri do kem lënduar. Kam lënduar edhe njerëzit që kam dashur më shumë. Vetë qenia njerëzore dashje padashje lëndon. Dhe ndonjëherë lëndojmë njerëzit që duam më shumë. Sigurisht, edhe unë njeri jam, s'jam e rënë nga qielli, jam e sigurt që do kem lënduar në mënyrë të pavetëdijshme. Por unë di të them më fal", u shpreh Mariza.

Ndërsa e pyetur nëse është përpjekur t'i ndryshojë njerëzit që ka patur pranë, këngëtarja u shpreh se ajo e dashuron dikë siç është dhe nuk kërkon ta ndryshojë aspak.

"Asnjëherë sepse nëse dikush do më thonte 'bëj kështu, bëj ashtu', nuk do më pëlqente. Në asnjë lidhje timen nuk e kam ndryshuar tjetrin. Kur e dua dikë, e dua siç është. Të gjithë kemi të mira e të këqija", tha Mariza.

Këngëtarja foli edhe për dashurinë e vërtetë dhe tregoi se edhe ajo ka dashur dikë, por për shkak të rrethanave nuk mund të jetonin bashkë. "Unë mendoj që dy njerëz mund të jenë bërë për njëri-tjetrin, por nuk mund të jetojnë bashkë. Nuk ka rregulla në dashuri. Nuk do të thotë se ti ndahesh nga një person dhe nuk e dashuron më. Mund ta dashurosh gjithë jetën, por disa rrethana të bëjnë të mos përputhesh më. Mund të jem dhe unë që mund të kem pasur dikë që e kam dashur, por nuk mund të jetonim bashkë".

Tek një mashkull Mariza kërkon të përjetojë emocione që ai të bëhet frymëzim për të. "Ndjenja është ndjenjë, të vjen papritur. Unë kam nevojë të përjetoj emocione, tek një mashkull dua emocionin. Në momentin kur një mashkull të inspiron, nuk ka gjë më të bukur", u shpreh këngëtarja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 08:51

Që prej 4 vitesh këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga, po jeton një histori dashurie me portierin, Alban Hoxha.

Postuar: 12/12/2019 - 08:12

Mbrëmjen e djeshme në ‘Soiree’ nga Jonida Shehu ishin të ftuar veteranët e luftës në

Postuar: 11/12/2019 - 23:33

Reperi i njohur ka bërë një reagim të ashpër në rrjetet sociale kundër vajzave.

Postuar: 11/12/2019 - 22:44

Sivjet janë shënuar plot 75 vite që nga momenti i Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fash

Postuar: 11/12/2019 - 22:25

Këngëtari Butrint Imeri dhe moderatorja Kiara Tito janë komentuar gjatë në media për një lidhje d

Postuar: 11/12/2019 - 21:04

Aktorja  Ina Gjonçi, ishte e ftuar në “Ftesë në 5” ku ndër të tjera foli për sht

Postuar: 11/12/2019 - 20:58

Këngëtarja e njohur Rovena Dilo, Hit Man dhe Rolla, morën pjesë në edicionin 21 të “Këngës