BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Gossip

E gjeni dot? Zbuloni si e thërret Princi Harry Kate Middleton

E gjeni dot? Zbuloni si e thërret Princi Harry Kate Middleton

Princ Harry ka pasur një marrëdhënie shumë të veçantë me Kate Middleton dhe kjo është komentuar shumë në mediat e huaja. Por gjithçka ndryshoi kur ai u martua me Meghan Markle dhe vendosi që të linte pas jetën e Pallatit, duke u zhvendosur me familjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ne e kuptojmë, megjithatë, se kjo marrëdhënie u testua pas lëvizjes dhe zbulimeve të bëra nga Duka dhe Dukesha e Sussex në intervistën me Oprah Winfrey. Megjithatë, ne ende i kujtojmë marrëdhënien e tyre të butë.

Në veçanti, Duka i Sussex-it kishte një eufemizëm të veçantë, me të cilin e quajti Kate Middleton, dhe natyrisht nuk ishte ashtu siç e quanin mediat. Më konkretisht, kur Princesha e Uellsit u martua me Princin William, për të marrë titullin dukeshë, ajo duhej të përdorte zyrtarisht emrin e saj “pagëzimi”, Catherine. Kështu, Princi Harry duke i kombinuar të dyja, kishte krijuar emrin e tij për të.

Sipas një interviste të vjetër të Harry-t, u zbulua se ai e quan atë Cath, duke i shkruar emrin e saj zyrtar. Në fakt, rreth 5 vjet më parë, kur Princesha e Uellsit ishte e ftuar në BBC Radio 1, ajo u pyet nga prezantuesi Scott Mills për këtë pseudonim.

“Kate, nëse nuk të shqetëson të pyesim. Kam dëgjuar në një podcast me Harry së fundmi se ai ju drejtohet si William dhe Cath, gjë që na ngatërroi,” iu drejtuan asaj.

“Të gjithë të tjerët të quajnë Kate, dhe po ashtu edhe shtypi, kështu që është një çështje familjare”, shtoi prezantuesja, ndërsa Middleton u përgjigj se ajo shkon me shumicën e emrave, duke qeshur me eufemizmin e Princit Harry për të.