Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E kërcënuan me jetë, reagon për herë të parë moderatorja Fiori Dardha

Postuar: 15/03/2019 - 17:29

 Ditën e djeshme, lajmi që moderatores Fiori Dardha i kishte ardhur një mesazh kërcënues për shkak të detyrës, pushtoi të gjitha mediat.

Kërcënimi thuhej se ishte bërë nëpërmjet një mesazhi nga një person i identifikuar si ish-kryetari i komunës së Perondisë në Berat, i cili e ka ofenduar dhe kërcënuar me jetë moderatoren e njohur.

Ky kërcënim lidhet me çështjen e një ankandi për dhënien e tokave me qira që ka shkaktuar konflikte për ish-kryetarin e komunës në fshat.

Çështja në fjalë është trajtuar në emisionin “Boom” ndaj dhe kërcënimi dyshohet se është i lidhur drejtpërdrejtë autoren e emisionit, Fiori Dardhën.

E kontaktuar nga “RevistaWho”, Fiori nuk e mohoi lajmin dhe tha se çështja i ka kaluar drejtësisë.

Prej vitit 2016 Fiori Dardha së bashku me Rozana Radin kanë drejtuar emisionin investigativ, në të cilin janë trajtuar tema nga më shqetësueset për shoqërinë shqiptare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:51

Reperi Getoar Selimi ka reaguar për herë të parë pas lajmeve që qarkulluan në portale se martesa e tij me moderatoren Marina Vjollca kishte marrë fund.

Postuar: 23/08/2019 - 21:50

Klaudia Pepa di gjithmonë si të tërheqë vëmendjen.

Postuar: 23/08/2019 - 21:31

Pas suksesit me filmin “2 gisht mjaltë”, aktori i humorit Ermal Mamaqi duket se nuk d

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Pas pushimeve në Mykonos me shoqërinë, nga ku postoi foto me rrobabanjo që tërhoqën shumë vëmendj

Postuar: 23/08/2019 - 14:35

Tanimë Kejvina Kthella është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit dhe gjithmonë

Postuar: 23/08/2019 - 11:58

Moderatorja, Roza Lati dhe aktorja e humorit Anna Lika kanë treguar gjithmonë që kanë një marrëdh

Postuar: 23/08/2019 - 10:29

Avokatja Ardina Çapi, që kur nisi rrugëtimin e saj në politikë mori një vëmendje të madhe meidati