BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Gossip

“E kisha ëndërr", Altin Basha zbulon dy aktorët që vulosën suksesin e tij

“E kisha ëndërr", Altin Basha zbulon dy aktorët

Regjisori i njohur Altin Basha zbuloi detaje të pathëna me herët nga jeta e tij profesionale.

Regjisori tregoi se babai i tij ka punuar në Teatrin Kombëtar për 40 vite, ndaj Altini një pjesë të mirë të fëmijërisë së tij e ka kaluar aty. Ai rrëfeu se ëndrra e tij ka qenë të bëhej aktor, por persona që i ati i konsideronte miq dhe që e ndihmuan atë për t’u përgatitur për konkurs i sugjeruan regjisurën, pasi sipas tyre rruga e aktrimit për të nuk do të ishte shumë e gjatë.

Altini zbuloi se shfaqjen e tij të parë e ka realizuar në Korçë, një vepër e Shekspirit, kur sapo ishte kthyer nga studimet në Londra dhe në program nuk nguroi të falënderojë dy aktorët kryesorë që i dhanë peshë asaj shfaqjeje.
“Marko Bitraku dhe Guri Koço vulosën suksesin tim, janë dy kumbarë që besuan tek unë kur isha shumë i ri”, tha ai, teksa shtoi se më pas ata krijuan një shoqëri të vyer.