BREAKING NEWS

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë Berishës’, Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë djalit të Remzi Hoxhës

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë
x

Gossip

E kritikoi publikisht për përdorimin e fjalëve të huaja, Gentian Zenelaj i jep përgjigjen epike komentuesit dhe e lë me gisht në gojë

E kritikoi publikisht për përdorimin e fjalëve të huaja,

Aktori i njohur i humorit Gentian Zenelaj është shumë aktiv në rrjete sociale dhe shpesh herë u kthen edhe përgjigje ndjekësve.

Një ndër ndjekësit e ka kritikuar për përdorimin e fjalëve të huaja, duke i shkruar: “U bërët të gjithë italian! Sa shumë e keni qef ta humbasni gjuhën shqipe, kënaquni ju artistat, moderatorët etj. Sa keq për një aktor që nuk ka shprehje në gjuhën amtare.”

Genti nuk ia ka kursyer një përgjigje epike, duke ia mbyllur mirë gojën. "A unë vdes për komente të tilla… ku shqipja shkruhet ‘u bërët’… ‘humbasni’… dhe madje përdor edhe fjalën shqipe puro ‘moderator’… ty s’po të bëj bllok se qenke simpatik, më ngrejnë humorin tipat si ti”, ka replikuar ai.

E kritikoi publikisht për përdorimin e fjalëve të huaja,E kritikoi publikisht për përdorimin e fjalëve të huaja,