BREAKING NEWS

Ja se si nobelisti Montagnier po hedh në erë Big Farmën dhe po zbardh veprimet kriminale me covid 19

Ja se si nobelisti Montagnier  po hedh në erë Big Farmën dhe  po
x

Gossip

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti shqiptarët të mbërthyer pas ekranit, ku është sot aktorja e dashur për publikun dhe të rejat për jetën e saj? (FOTO)

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti

“Njerëz dhe Fate” ishte telenovela më e suksesshme shqiptare, e cila u luajt nga aktorë të mëdhenj. Veç mesazhit të fort që përcillte dhe problematikës aktuale që trajtonte për atë kohë, seriali ishte tepër origjinal për jetesën në Tiranë.

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti

Të gjithë aktorët do të donim sot ti rishihnim, por që e dimë se kjo s’mund të ndodh.

Didi, ishte ndër personazhet që ka mbetur në mendjen e publikut, edhe pse ishte në një rol negativ, më pas u bë shoqja e Florit, të cilin e përfshiu po ashtu në një “rrugë të keqe” trafikim te drogës dhe prositucion.

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti

Po kush është Didi për ata që nuk e njohin? Emri saj i vërtetë është Arta Muçaj, aktorja kosovare ka  luajtur një sërë serialesh e filmash por, Arta Muçaj u bë e njohur në Shqipëri nëpërmjet rolit të “Didit” në këtë telenovelë.

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti

Në vitet 2000 veç rolit në serial ajo u përfol edhe për historinë e dashurisë me rrokerin e famshëm, Bojken Lako, që përfundoi pa shkak dhe nuk u bë asnjëherë publike ose ishte një thashethem i mediave. Arta jeton tashmë në Australi, ku dhe vijon karrierën si aktore atje.

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti

Ajo sot është po aq simpatike sa atëherë, edhe pse kanë kaluar rreth 15 vite “Didi” nuk ka ndryshuar, por duket tepër në formë.

E kujtoni Didin tek “Njerëz dhe Fate” që i mbajti