BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x
BREAKING NEWS

Kryetarja e Kuvendit në pazare antiamerikane, ja skema e Lindita Nikollës për të kthyer Sali Berishën në politikë, aleanca e kullave të Zenit pushton Parlamentin, zbardhen skenarët e minutave të fundit mes kryeparlamentares me dyshen Noka-Bardhi

Kryetarja e Kuvendit në pazare antiamerikane, ja skema e Lindita
x

Gossip

E njihni kush është pasi ka luajtur mbi 50 role? Shkëlqeu në vitet '90, feston sot 66-vjetorin e lindjes, e gjeni dot për cilin aktor bëhet fjalë (FOTO)

E njihni kush është pasi ka luajtur mbi 50 role? Shkëlqeu në

Aktori Kristaq Skram lindi ne Vlore, me 16 gusht dhe sot feston ditëlindjen e 66. Ka mbaruar Institutin e Larte te Arteve ne Tirane, dega Drames, ne 1981 dhe fill me pas eshte emeruar aktor prane teatrit “Petro Marko” Vlore. Qysh ne vitin 1977 u aktivizua si protagonist, me rolin e Bujarit, ne nje nga dramat me te suksesshme te ketij teatri Rruga “Budi 723”.

E njihni kush është pasi ka luajtur mbi 50 role? Shkëlqeu në

Gjate 21 vjeteve te veprimtarise artistike si aktor ka realizuar rreth 50 role. Eshte protagonist ne 12 filma shqiptare. Ne Festivalet VIII dhe IX te Filmit Shqiptar eshte vleresuar me cmime per realizime artistike (filmat Duaje emrin tend dhe Pranvera s’erdhi vetëm).

Ndër figurat me te spikatura ne skenen e teatrit jane ato qe ka luajtur ne dramat: Rruga “Budi 723”, Shoku Zylo, Kumtesa e 7, Sezoni dimeror i kafe Rivieres, Tri mendje ne ankand, Rinoceronti, Blerta… etj..!, Larg Otrantos, Sakrifica, Njeriu i Bores, Morsa, Para Semaforit. Ka vene ne skene edhe disa shfaqje si regjisor (Morsa, Terroristi i nje qyteti, Ah, veshkat e mia!, Kaloresit).

Perveçse si aktor, 12 vjet punoi si drejtor i Teatrit te Vlores, ndersa ne vitin 2006 u emërua drejtor i Teatrit Kombetar.