BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x
BREAKING NEWS

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata e Fierit dënon Skënder Krasniqin, ja sa vite burg do të vuajë

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata
x

Gossip

E preferuara e shqiptarëve në vitet 2000, e gjeni dot kush është kjo aktore dhe sa ka ndryshuar (FOTO)

E preferuara e shqiptarëve në vitet 2000, e gjeni dot kush

 Telenovelat venezueliane e patën bumin e tyre në vitet ’80 në gjithë botën, por vetëm në vitet 2000 erdhën në Shqipëri. Sigurisht që askush nuk e harron më të suksesshmen prej tyre, “Kassandra”, e cila fiksoi para televizorit të gjithë shqiptarët kur transmetohej nga televizioni “Telenorba”. “Kassandra” hyri në librin Guinness për shikueshmërinë maksimale në 128 shtete.

Femra dhe meshkuj, të vegjël e të mëdhenj,ramë në dashuri më ciganen e bukur që u martua në një shtëpi pasanikësh, pa ditur se në fakt ishte mbesa e të parit të familjes. Pak pas dasmës, bashkëshorti i saj vritet dhe të gjithë fajësojnë Kasandrën. Këtu fillon dhe i gjithë kalvari i vuajtjeve për një nga personazhet më të dashura për shqiptarët. Por çfarë ka ndodhur sot me protagonisten e saj?

Sot, gati 30 vjet pas rolit të saj të fundit, aktorja, emri i të cilës gjatë është Coraima Alejandra Torres Díaz, por nga të gjithë njihet si Coraima Torres, ka ndryshuar, por ruan gjithsesi freskinë dhe bukurinë për të cilën ne e mbajmë mend. Në vitin 1996, ajo u dashurua me kolegun Nicolas Montero, me të cilin u kurorëzua në martesë. Që prej atij viti, 48-vjeçarja jeton në Kolumbi sëbashku me bashkëshortin dhe djalin Manu Nico.

E preferuara e shqiptarëve në vitet 2000, e gjeni dot kush