Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E quajtën djalin Hitler, çiftit të ri i ndodh e papritura

Postuar: 12/11/2018 - 17:54

Të paktën tre persona janë dënuar në Britaninë e madhe për nxitje të ideve neo-naziste dhe raciste. Në mesin e të arrestuarve është edhe një çift, të cilët vendosën t’i japin djalit të porsalindur emrin, Adolf Hitler. Gjyqi përfundoi me vendimin fajtor për të tre personat. Bëhet fjalë për 22 vjeçarin Adam Thomas dhe partneren e tij, Klaudia Patatas, 16 vite më e madhe (babai dhe nëna e të voglit Adolf Hitler) dhe një bashkëpunëtor i tretë, Daniel Bogunovic, 27 vjeç.

Të tre duket se kanë qenë pjesë e Veprimit Kombëtar, me ideologji neonaziste  e shpallur e paligjshme në  Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2016 për “terrorizëm”, por më vonë fryma e saj u mbajt gjallë me  me emra të tjerë.

Gjatë procesit, ndër të tjera, u shfaqën fotot  e Adem Toms me simbolet naziste, që tregonin hapur qëndrimin e tyre racist. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 19:24

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar ndërsa, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj të jashtëzakonshme të suksesit duke zbuluar personalisht statujën e saj prej dylli

Postuar: 18/02/2019 - 19:12

Përpara se të martohej me Meghan Markle, Princ Harry njihej si mistreci i familjes mbretërore.

Postuar: 18/02/2019 - 18:45

Ndërkohë vetëm pak javë më parë, u zbulua se Arbana dhe bashkëshorti i saj, Ardit Kore, i kishin

Postuar: 18/02/2019 - 16:27

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu gjithmonë është kujdesur që jetën e saj private de familjen ta

Postuar: 18/02/2019 - 11:55

Dy këngëtaret shumë të dashura për publikun, Eli Fara dhe Aurela Gaçe, janë padyshim dy nga zërat

Postuar: 18/02/2019 - 08:16

Luana dhe Krenari janë prej më shumë se 3 vitesh së bashku e megjithatë lidhjen e tyre kanë prefe

Postuar: 18/02/2019 - 07:39

Është munduar që gjatë gjithë kohës ta mbajë të fshehtë.