BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbulon porosinë e Metës për Lulzim Bashën pas takimit në Presidencë

Fatos Klosi zbulon porosinë e Metës për Lulzim Bashën pas
x

Gossip

E quajtën djalin Hitler, çiftit të ri i ndodh e papritura

E quajtën djalin Hitler, çiftit të ri i ndodh e papritura

Të paktën tre persona janë dënuar në Britaninë e madhe për nxitje të ideve neo-naziste dhe raciste. Në mesin e të arrestuarve është edhe një çift, të cilët vendosën t’i japin djalit të porsalindur emrin, Adolf Hitler. Gjyqi përfundoi me vendimin fajtor për të tre personat. Bëhet fjalë për 22 vjeçarin Adam Thomas dhe partneren e tij, Klaudia Patatas, 16 vite më e madhe (babai dhe nëna e të voglit Adolf Hitler) dhe një bashkëpunëtor i tretë, Daniel Bogunovic, 27 vjeç.

Të tre duket se kanë qenë pjesë e Veprimit Kombëtar, me ideologji neonaziste  e shpallur e paligjshme në  Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2016 për “terrorizëm”, por më vonë fryma e saj u mbajt gjallë me  me emra të tjerë.

Gjatë procesit, ndër të tjera, u shfaqën fotot  e Adem Toms me simbolet naziste, që tregonin hapur qëndrimin e tyre racist.