BREAKING NEWS

“Lamtumirë Komandanti i QBO”/ Ndahet papritur nga jeta koloneli i njohur, Petro Koçi jep lajmin e hidhur: Parajsa u takon burrave si ti!

“Lamtumirë Komandanti i QBO”/ Ndahet papritur nga jeta koloneli
x

Gossip

E rëndë! Shuhet në moshë të re vajza e Nelson Mandelës, ambasadore në Danimarkë, mister shkaqet e vdekjes

E rëndë! Shuhet në moshë të re vajza e Nelson

Shuhet në moshën 59-vjeçare vajza e Nelson dhe Winnie Madikizela-Mandelës, dy ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut. CNN bën me dija se Zindzi Mandela, e cila ishte ambasadore në Danimarkë, ndërroi Johannesburg të hënën në mëngjes.

“Vajza 59-vjeçare e ish presidentit Nelson Mandela dhe luftëtares së vendosur Winnie Madikizela-Mandela, ndërroi jetë në një spital të Johannesburgut në orët e para të këtij mëngjesi,” shkruajnë mediat

Zindzi ishte fëmija i gjashtë i Nelson Mandelës dhe i dyti i tij me Winnie Madikizela-Mandelën.

Institucionet nuk kanë dalë ende një një përfundim për shkaqet e vdekjes, ndërsa njoftuar se po punohet për dokumentimin e rastit.Nelson Mandela vdiq në vitin 2013 në moshën 95 vjeçare.