BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Gossip

E trishtë/ Ndahen nga jeta koreografi i Michael Jackson

E trishtë/ Ndahen nga jeta koreografi i Michael Jackson

Ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare ditën e sotme koreografi i Michael Jackson dhe ylli kërcimit, Bruno ‘Pop N Taco’ Falcon.

Lajmi është konfirmuar nga motra e tij, Diana Wolgamott, e cila zbuloi se ai vdiq nga shkaqe natyrale në Long Beach, Kaliforni. Njoftimi është shpërndarë edhe nga anëtarë të tjerë të familjes, miq dhe bashkëpunëtorë në mediat sociale, përfshirë Toni Basil.

E trishtë/ Ndahen nga jeta koreografi i Michael Jackson

“Pusho në paqe miku im i dashur dhe bashkëpunëtori prej shumë vitesh, legjendë e vallëzimit 10qershor 1964 – 2 korrik 2022”, ka shkruar ajo.

Falcon është i famshëm për bashkëpunimet e tij të shumta me Michael Jackson, kryesisht rolin e tij në “Smooth Criminal”, pjesa qendrore e filmit të vitit 1988 “Moonwalker”.

Ai gjithashtu shërbeu si koreograf i filmit të animuar të vitit 1994 “Thumbelina”. Balerini u shfaq gjithashtu në vazhdimin e “Breakin”, “Electric Boogaloo”, një episod i Benson në 1985, Captain EO vitin e ardhshëm dhe në 1991 “Bill & Ted’s Bogus Journey”.

E trishtë/ Ndahen nga jeta koreografi i Michael Jackson

 

Më të lexuarat