BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

Ed Manushi “shkel” rregullat, “kërcënon” kalimtarët duke ecur në trotuar me...(FOTO)

Ed Manushi “shkel” rregullat, “kërcënon”

Ndonëse është ndër personazhet që më së shumti e shohim në televizion, mund ta quajmë ndër personazhet më private në jetën e tij. Edi Manushi prej vitesh është ndër ikonat televizive, që e ndan karrierën e tij mes sportit dhe formatit të ditës së diel që drejton.

Ed Manushi “shkel” rregullat, “kërcënon”

Por teksa në panelet e tij preferon “t’i zbërthejë” të ftuarit, vetë ka zgjedhur të jetë hermetik. Gjithnjë i çlirët para kamerave dhe me batuta, jashtë tjetër është figura e Manushit. Asgjë nuk dihet për jetën e tij private dhe intervistat që ai jep janë kryesisht për karrierën e tij si moderator. Por, ajo që me siguri dimë është pasioni i tij për biçikletat. Si një qytetar i zakonshëm, Manushi është fotografuar në rrugët e Bllokut teksa lëviz me biçikletë.

Ed Manushi “shkel” rregullat, “kërcënon”

Ndonëse e dimë që është një adhurues i sportit, nuk e dinim që në të përditshmen e tij, sporti ishte një mënyrë jetese. Ndoshta për të shmangur trafikun e zonës apo për të gjetur mundësinë për të bërë sport edhe në Tiranë, por zgjedhja e Manushit është sa praktike, aq edhe ekonomike. Por, ajo që kemi vënë re është shkelja që ai ka bërë.

Si shihet ai ka qenë duke pedaluar në rrugët e Bllokut, veçse moderatori nuk ka zgjedhur të ecë në korsinë e biçikletave, por në trotuar, ku kalimtarët kanë qenë të shumtë. Një gabim ky që në rastin më të keq mund të sjellë edhe në incidente, por mund të themi që ky nuk ka qenë rasti i Manushit. Ndonëse këto shkrepje të lënë një shije shumë të keqe kur i sheh nga një personazh publik.