Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ertugrul ‘detyron’ çiftin e aktorëve të anulojnë pushimet, ja arsyeja

Postuar: 10/09/2018 - 07:38

Çifti i famshëm i aktorëve turq, Fahriye Evcen dhe Burak Ozçivit, kishin planifikuar një udhëtim disa ditor në ishujt grekë Rodos, Mikonos dhe Santorini.Kishin caktuar datat dhe kishin dhënë kapar disa mijëra euro, por vendimi i Ozçivit për të pranuar ofertën nga seriali më i ndjekur historik turk, “Ertugrul”, e ka detyruar atë të anulojë të gjitha planet dhe të nisë përgatitjet për rolin e ri.

 
Sipas gazetës “Posta”, Ozçivit tashmë ndodhet në Stamboll ku ka nisur përgatitjet për rolin e Osman Gazi, djalit të Ertugrulit, i cili do të jetë edhe personazhi kryesor i serialit.
 
Çifti ka humbur pak mijëra euro me këtë rast, por do të fitojë shumëfishin me rolin në serialin që pas pak muajsh do të vijë edhe në ekranin e Klan Plus për publikun shqiptar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/01/2019 - 08:26

Një këngëtare e muzikës popullore ka vdekur duke kënduar në skenë, pasi pësoi një atak në zemër.

Faniya Khaliullova u filmua duke performuar në një koncert në Rusi, kur papritur u ndje keq.

Postuar: 23/01/2019 - 23:24

Tema e mbrëmjes së sotme ka ndezur shumë debat në emisionin ‘Opinion’.

Postuar: 23/01/2019 - 22:56

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli  ka qenë e ftuar  një nga "bjondet" gj

Postuar: 23/01/2019 - 22:41

Çifti Beckham janë ndër më të përfolurit në botën e showbiz-it.

Postuar: 23/01/2019 - 22:31

Të bësh tatuazh diçka të vogël dhe simbolike, historinë e të cilës e njihni vetëm ju dhe partneri

Postuar: 23/01/2019 - 22:25

50 vjeçarja Celine Dion ka disa ditë që po shijon dritat e javës së modës në Paris, e shoqëruar

Postuar: 23/01/2019 - 21:57

Kënga "Të ka lali shpirt" të sjell mënjeherë në mendje Silva Gunbardhi dhe Dafin pasi