Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ertugruli mahnit turqit me gjestin e madh, ja çfarë ka bërë

Postuar: 20/09/2018 - 19:55

Aktori turk Engin Altan Duzyatan u është gjetur pranë fëmijëve në nevojë në ditën e parë të shkollës.

Sipas raportimeve të medias turke, Duzyatan me bashkëshorten Neslisah Alkoçlar dhe me komedianin Şahan Gokbakar e bashkëshorten, Selin, kanë dërguar kuti të mbushura me materiale mësimore në 15 shkolla në Turqi.

Çifti Gokbakar vitin e kaluar dërgoi veshmbathje për nxënësit në provincën e ftohtë të Vanit, ndërsa këtë vit kanë siguruar bursa studimi për 50 nxënës.

Sipas gazetës “Posta”, nga veprimet e tyre janë prekur thellë edhe çifti Duzyatan, të cilët kanë dhuruar po ashtu shuma të konsiderueshme për fëmijët në nevojë.

Engin Altan Duzyatan, i cili njihet në Shqipëri për rolin e Ertugrul në serialin që transmetohet në Klan Plus, dhe bashkëshortja e tij Neslisah Alkoclar, u bënë prindër për herë të dytë muajin e kaluar kur morën në krahë vajzën e Alara. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 21:09

Ai është sot ndër gazetarët më të njohur të showbiz-it shqiptar. Bëhet fjalë për Ervin Kurtin i cili zbuloi më tepër për veten gjatë emisionit “Rudina” në Tv Klan.

Postuar: 23/10/2018 - 20:59

Modelja e njohur Oriola Marashi, njihet për format e saj provokuese.

Postuar: 23/10/2018 - 19:23

Elhaida Dani ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm edhe jashtë kufijve të Shqipërisë dhe Italis

Postuar: 23/10/2018 - 18:20

Një tjetër këngëtare shqiptare po fiton suksese në tregun ndërkombëtar.

Postuar: 23/10/2018 - 18:15

Moderatorja Leila Kraja ka “djegur” skenën e “Dance With me” me

Postuar: 23/10/2018 - 18:09

Undi Haxhia, motra e këngëtares Enca, është bërë shpesh kryetema e mediave rozë.

Postuar: 23/10/2018 - 14:02

Jeta nuk ka qenë fare e thjeshtë për të.