BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Gossip

A është ish-deputeti Mark Frroku që i ka rrëmbyer zemrën? Reagon për herë të parë Rudina Dembacaj

A është ish-deputeti Mark Frroku që i ka rrëmbyer

Prej disa kohësh moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj është në qendër të mediave rozë.

Vetëm pas disa muajsh që u përfol për ndarjen nga bashkëshorti i saj Aleksi, ajo ka konfirmuar se është drejt divorcit.

U dyshua se shkak për këtë ndarje ishte një histori e re dashurie në jetën e saj me një ish-deputet të Kuvendit të Shqipërisë.

Mirëpo, sot duket zërat janë shuar pasi ‘Prive.al’ shkruan se Rudina ka përmendur emrin e tij në inagurimin e bar-it të saj.

‘Si fillim dua të falenderoj Markun që besoi tek unë’, janë fjalët e moderatores, që sipas ‘Prive.al’, i drejtohen ish-deputetit Mark Frroku.

Por lidhur me këtë lajm ka reaguar vetë Rudina Dembacaj.

“Qesh se më keni çmendur me këtë pyetje”, është mjaftuar në përgjigjen dhënë për Gazeta Shqiptare. Në këtë mënyrë, ajo ka zgjedhur mos të jap një konfirmim, apo një përgënjeshtrim për lajmin që qarkullon. Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë ajo ndau me miqtë lajmin se procesin e divorcit e kishte nisur që në mars të këtij viti. E ftuar në emisionin “Ëake Up”, për herë të parë u shpreh se ka qenë një periudhë e vështirë për të. Nga ana tjetër Mark Frroku prej më shumë sesa një viti është i ve.

Bashkëshortja e tij ndërroi jetë në shtator të 2018, pas një sëmundjeje të rëndë.