BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Gossip

“Faleminderit që më nxore debile”/ Kriset miqësia mes Arjola Demirit dhe Monika Lubonjës, aktoret debatojnë ashpër me njëra-tjetrën: Nuk dëgjon por vetëm hidhesh! (VIDEO)

“Faleminderit që më nxore debile”/ Kriset miqësia mes

Në shtëpinë e 'Big Brother Vip' loja që iu ka dhënë 'Vëllai i Madh' ka hapur shumë debate të ashpra mes bonorëve. Loja “qytet, shtet” ka shkaktuar edhe një debat mes dy mikeshave, Monika Lubonjës dhe Arjola Demirit.

Çdo gjë ka nisur nga fjala “thi” (derr) që Dj Dagz ka përdorur gjatë lojës për shkronjën “th”. Kjo nuk i ka pëlqyer Monikës, e cila është shprehur se është dialektore.

Nga ana tjetër, Arjola i ka dalë në mbrojtje Arbërit, duke thënë se po është dialektore, por që ata ashtu e kanë përdorur gjithmonë.

Pjesë nga debati mes Monikës dhe Arjolës:

Arjola: Duhet të më dëgjosh

Monika: Ma the njëherë

Arjola: Ti gjithmonë e ke këtë, nuk dëgjon dhe hidhesh. Më lër të flas edhe ato idjotsitë që do ti flas, më lër ti flas. Nëse unë kam folur 19 vjet në dialektikë dhe kam lexuar në gjuhë letrare, vetëm me lexuar në gjuhë letrare në shkollë, po kurrë nuk kam folur në gjuhë letrare. Kam ardhur në Tiranë kam folur në gjuhë letrare. Por nëse do i referohem nëse është rregull apo nuk është në rregull “thi” është dialektore, e thashë edhe aty. Nuk shkruhet as në abetare, as në gjuhë letrare.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Arjola: Po aty e shkruajnë mish thiu, nuk e shkruajnë mish derri

Monika: Bëre atë sqarim që bëra unë

Arjola: Po përderisa e pranojmë që kemi dialekte dhe ka shumë dialekte, pse mos të pranojmë edhe këto që thonë në dialekt

Monika: Po unë këtë thashë, nuk futem për të mos u bërë injorante dhe për të mos bërë një gabim, nuk dua të fus Dagz-in dhe Egzonën. Por Arjola e di që derri

Arjola: Faleminderit Monika që më nderove aty brenda, më nxore debile në fund

Monika: Po nuk të nxora debile moj

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Më të lexuarat