Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Famë dhe miliona dollarë, njihuni me këngëtaret më të pasura shqiptare

Postuar: 22/04/2019 - 19:40

Suksesi i shqiptarëve në botë, po rritet çdo ditë e më shumë. Këtë e dëshmon numri i lartë i këngëtareve nga Shqipëria që po shtohet. Tashmë, ato janë katër dhe gjithë bota po dëgjon muzikën e shqipeve.

E para që kryeson është Rita Ora, e cila ndiqet nga Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Ndërkohë listën në fund e mbyll këngëtarja e re Ava Max.

Kujtojmë që artistet pasurinë nuk e kanë të trashëguar, por të fituar me talentin e tyre. Koncertet e shumta, pjesëmarrja në reklama dhe daljet televizive të ndryshme kanë bërë që paratë të shtohen dita-ditës. Por që kjo mund të ndryshojë pasi karriera e tyre është gjithmonë e më shumë në rritje.

Renditja e pasurisë deri në 2018:

Rita Ora- Rreth 20 milionë dollar

Bebe Rexha- 11 milionë dollarë

Dua Lipa- 3 milionë dollarë

Ava Max- Rreth 500 mijë dollarë

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2019 - 23:38

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Flaka Krelani dhe motra e saj, komentatorja e parë sportive, Qëndresa Krelani janë të ftuara mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin”, ku gjatë emisionit zbuluan shumë

Postuar: 25/05/2019 - 22:41

Qëndresa Krelani e njohur si Qeqa është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit sh

Postuar: 25/05/2019 - 22:24

Sonte është duke u zhvilluar puntata e fundit e sezonit të dytë të emisionit ‘Dua të të bë

Postuar: 25/05/2019 - 16:49

Lindita Halimi postoi video dhe foto të vajzës së saj, Kaimana, tashmë 10-javëshe.

Postuar: 25/05/2019 - 16:12

Mbrëmjen e sotme do të transmetohet episodi i fundit i emisionit 'Dua të të bëj të lumtur'

Postuar: 25/05/2019 - 15:51

Dojna Mema është një prej moderatoreve më të reja dhe protagoniste në ekran, të cilën e pamë këtë

Postuar: 25/05/2019 - 15:41

Loja me “Emoji” është një prej lojërave që herë pas here zhvillohet në emisionin &ldq