BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për viktima

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berisha: Ja kush ka dhënë urdhër

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x

Gossip

Faqja zyrtare e 'Instagramit' të BBV pëson sulm kibernetik, reagon Fjoralba Ponari dhe habit me deklaratën

Faqja zyrtare e 'Instagramit' të BBV pëson sulm kibernetik,

Fjoralba Ponari, një nga prezantueset më të ëmbla dhe të pëlqyera u njoh fillimisht për publikun si këngëtare për zërin e saj të mrekullueshëm në ‘The Voice of Albania’. Më pas, bukuroshja nisi të bashkëprezantojë në “E Diell” ku në fakt u bë shumë e njohur për audiencën e gjerë. E tanimë prezanton programin më të ndjekur të humorit “Portokalli”.

Së fundmi Fjoralba ka dhënë mendimin e saj në lidhje me sulmin kibernetik ndaj faqes zyrtare të Instagramit të “Big Brother Vip”, i cili ndodhi gjatë postimit të videove të performancave të banorëve të progarmit “Talent Show”, që ata zhvilluan brenda shtëpisë, ku me anë të pëlqimeve të videove të postuara do të zgjidhej dhe performanca më e mirë. Ama më pas faqja zyrtare e Instagramit të “BBV” njoftoi se kanë pasur të bëjnë një sulm kibernetik me qëllim blerjen e klikimeve dhe ‘liket’ e atyre videove nuk janë 100% reale. Për këtë Fjoralba ka treguar se ishte e bindur që diçka e tillë kishte ndodhur, pasi edhe vetë bukuroshja ka pasu të bëjë me një sulm kibernetik në Instagramin e saj në vitin 2020.

Për të gjithë ju që më keni shkruar në inbox. Si fillim po ua rikujtoj që nuk frymoj me cel në dorë që të reagoj me sekonda kur ndodh diçka sepse njërit apo tjetrit i cënohet banori i preferuar. Së dyti nëse e kam komentuar ‘Bigun’ fillimisht e kam bërë vetem kur kam parë fenomene shqetësuese sociale dhe më pas me kërkesën e insistimin tuaj nga mesazhet e shumta në forma komike. Së treti isha e bindur që kishte të bënte me një sulm kibernetik sepse kam qenë vetë pre e një situate të ngjashme që mu bë për të më dëmtuar në 2020.

Faqja zyrtare e 'Instagramit' të BBV pëson sulm kibernetik,

Fjoralba rrallëherë flet apo poston në rrjete sociale momente me të dashurin e saj, por kur e bën sigurohet të na i bëjë sytë me zemra. Vetëm pak më parë Fjoralba ka postuar në Instagram një foto me partnerin e saj të zemrës, i cili e mban atë mbi shpinë.

Më të lexuarat