BREAKING NEWS

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni konfirmon: "Imazhe autentike", këtu janë alienët

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni
x

Gossip

Çfarë do të veshë princ Harry në funeralin e gjyshit? Shpërthejnë tensionet e forta në familjen mbretërore

Çfarë do të veshë princ Harry në funeralin e gjyshit?

Familja mbretërore gjendet në mes të një tjetër tensioni, lidhur me funeralin e princit Philip. Pas dyshimeve nëse princ Harry dhe dukesha e Sussex Meghan Markle do të ishin pjesë e grupit të vogël që do të marrë pjesë në ceremoninë mortore, diskutimi i radhës lidhet me veshjen e Harry-t.

Duke qenë se ai ka hequr dorë nga titujt mbretërorë ka mosmarrëveshje në lidhje me atë çfarë do të veshë gjatë ceremonisë së lamtumirës së gjyshit të tij. Sipas “The Sun”, princi William, princi Edward, princeshë Anne dhe princi Andrew pritet të vishen me kostumet tipike të regjimentit, ndërsa për Harry-n ende nuk ka një vendim.

Disa anëtarë mendojnë që William do të veshë një kostum formal për t’ju përshtatur të vëllait siç ka dhe të tjerë që thonë se Harry duhet të veshë një kostum bazik ushtarak në nder të viteve që i ka shërbyer mbretërisë.

Gjithsesi, vendimin në fund do ta marrë mbretëresha Elizabeth, e cila i cakton secilit prej pjesëmarrësve në ceremoni veshjen e duhur.