BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Gossip

Çfarë ndodhi mes tyre? Luizi "detyron" Armaldon të hidhet në pishinë, Maestro nuk "pyet" as për të ftohtin (VIDEO)

Çfarë ndodhi mes tyre? Luizi "detyron" Armaldon të

Luizi u zgjua sot në mëngjes në shtëpinë e "Big Brother" dhe vendosi që gjithë ditën sot t'ja "kushtojë" Armaldo Kllogjerit aka maestros. Okay, ndoshta jo të gjithë ditën sepse Kiara ka pjesën e saj, por ajo që duam të themi është se këngëtari foli, analizoi, madje edhe debatoi me Armaldon gjërë e gjatë lëvizjet e tij të ditëve të fundit, nominimin dhe cdo gjë tjetër, teksa Ejlli nuk nguroi që ta quante tenorin "frikacak" apo "lepur" për shkak të veprimeve që kishte bërë. Kështu, sipas Luizit, nisur nga fakti që Armaldo pa se qëndrimi pranë tij e kishte nxjerrë në nominim nga banorët, kishte bërë që të largohej këto ditë dhe ta linte "vetëm", teori me të cilën Kllogjeri nuk ka qenë edhe aq dakord e prandaj ka pasur "tension" të vazhdueshëm sot mes tyre. 

Megjithatë kulmi i debateve të tyre ishte në momentin kur teksa komunikonin në dy anë të ndryshme të pishinës, një simbolikë shumë e bukur e marrëdhëdhënies së tyre këto kohë, Luizi e "sfidoi" maestron duke i thënë që nëse do të hidhej në pishinë megjithë mikorofon, ai do ta shpëtonte. Arlamdo nuk nguroi asnjë sekondë, literalisht dhe e vuri në provë deklaratën e Ejllit, duke kërcyer menjëherë, ndërsa le të themi që këngëtari nuk e mbajti anën e tij të ujdisë dhe nuk u hodh pas tij. 

Pra në një farë mënyrë, për të provuar që Luizi nuk i qëndron fjalës që jep, por edhe për ta provokuar në lojën e tij, Armaldo u detyrua të hidhet. Por nëse kjo gjë mund t'i ketë shërbyer lojës që maestro po përpiqet të bëjë, nuk i shërbeu aspak banorëve brenda në shtëpi, që u dënuan nga "Vëllai i Madh", pikërisht sepse Armaldo u hodh megjithë mikorofon në pishinë. Si rezultat konkurentët në momente të caktuara nga produksioni duhet të qëndronin pa folur me njëri-tjetrin, gjë që solli jo pak situata në shtëpi.