BREAKING NEWS

Rama zbulon mesazhin që i kanë dërguar në telefon, mikesha i tregon SFIDËN që i ka shpallur Basha: Më tha o xhan do të...

Rama zbulon mesazhin që i kanë dërguar në telefon, mikesha
x

Gossip

Çfarë ndodhi? Pasi prezantoi “Ditarin e karantinës” javën që shkoi, emisioni “Portokalli” merr vendimin e papritur

Çfarë ndodhi? Pasi prezantoi “Ditarin e karantinës”

Në një njoftim në faqen zyrtare të emisionit të humorit “Portokalli” u bë e ditur se spektakli do të vazhdonte, por në një version shumë aktual.

“Ditari i Karantinës Portokalli” u quajt programi që sjell nëpërmjet humorit histori të izolimit në shtëpi.

“Ditari i karantinës” u transmetua të dielën e kaluar, më 22 mars, mirëpo në një njoftim nga faqja zyrtare në Instagram thuhet se gjithashtu ky program do të ndërpritet.

Kjo për të mos rrezikuar shëndetin e aktorëve në një situatë kaq delikate në vend për shkak të Covid-19.

“Publik i dashur i Portokallisë, kushtet e karantinës e bëjnë të pamundur realizimin në kohë dhe me cilësinë e duhur teknike produksionin tonë. Në këto kushte, si të gjithë shqiptarët, ne kemi vendosur të mendojmë së pari për mirëqenien e trupës  dhe stafit mbështetës pa të cilët ky emision është i pamundur. Shumë shpejt Portokallia do të rikthehet në ekran me gjithë shkëlqimin e saj të paimitueshëm. Projekti jonë i vetëm është ai i “Tch”, adresa ku Portokallia u krijua. Deri atëherë, kujdesuni për veten dhe të dashurit tuaj. Ju duam shumë. Stafi i Portokalli.”- shkruhet në njoftim.

Çfarë ndodhi? Pasi prezantoi “Ditarin e karantinës”

Më të lexuarat