BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Meta, i përvishet keq gazetarëve/ Presidenca njofton konferencë të jashtëzakonshme: Fakte të reja tronditëse. NUK KENI PARË GJË AKOMA!

Nuk përmbahet Meta, i përvishet keq gazetarëve/ Presidenca
x

Gossip

Çfarë ndodhi? Sëmuret krejt papritur mbretëresha Elisabeth

Çfarë ndodhi? Sëmuret krejt papritur mbretëresha

Mbretëresha Elisabeth e Britanisë së Madhe nuk do jetë në takimin me Institutin e Grave, pasi po kalonte një ftohje.

Ajo pritej të mbërrinte në mbledhjen e Sandringham në Ëest Neëton Village Hall në Norfolk të enjten pasdite.

Por një anëtare e ekipit të saj të sigurisë u tha njerëzve që ishin mbledhur për ngjarjen se ajo nuk po ndjehej mirë.

Moderatori i BBC, Huë Edvard, kishte arritur tashmë në vendin e ngjarjes.

Mbretëresha u bashkua me degën Sandringham të ËI në vitin 1943 kur ajo ishte akoma Princesha Elizabeth dhe që nga ajo ditë merr pjesë çdo vit si pjesë e qëndrimit të saj në Norfolk.

Në takim mes prekjes së shumë temave, shijohet çaj dhe ëmbëlsira nën shoqërinë e mbretëreshës.