BREAKING NEWS

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok Çupi zbardh zhvillimet më të fundit për ngjarjen që bëri bujë dhe tregon me çfarë po merret këngëtarja: Ja VENDIMI i Gjykatës së Romës për Elsa Lilën. Ky është lajmi, por askush nuk e publikon...

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok
x
BREAKING NEWS

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas deklaratën 'bombë'

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas
x
BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x

Gossip

Çfarë nuk u pa nga skena e Eurovisionit? Ronela Hajati kaloi pritshmëritë dhe u përball me atë që nuk e priste, prezantuesit britanikë reagojnë të tronditur

Çfarë nuk u pa nga skena e Eurovisionit? Ronela Hajati kaloi

Eurovision 2022 po rrethohet nga pretendime të reja pasi fansat e tërbuar e etiketuan gjysmëfinalen e parë si të korruptuar. Teksa shikuesit me entuziazëm shijuan pjesën e parë të gjysmëfinales së Eurovizionit të martën, ata mbetën të zhgënjyer.

Pas gjysmëfinales së parë, disa shikues të pakënaqur janë zotuar të bojkotojnë finalen e parashikuar këtë të shtunë. Të martën mbrëma, mikpritësit e Eurovizionit në Mbretërinë e Bashkuar, Rylan Clark dhe Scott Mills po transmetonin drejtpërdrejt nga Italia teksa prezantonin videot e ndryshme që përfaqësonin secilin vend.

Pasi secili vend përfundoi këngën e tij në garën e përvitshme muzikore, disa shikues transmetuan ankesat e tyre pasi mbetën të tronditur nga vendet që kaluan në raundin e dytë të gjysmëfinaleve. Ndërsa të tjerët mbetën të tërbuar që ‘këngët më të mira’ nuk arritën të arrinin në finalen e madhe të shtunën.

Megjithatë, nuk ishin vetëm shikuesit që mbetën të tronditur nga rezultati, pasi mikpritësit Rylan dhe Scott ndanë gjithashtu mosbesimin e tyre për faktin se Holanda u zgjodh mbi Shqipërinë, Letoninë dhe Danimarkën. Ndërsa prezantuesit njoftuan se Holanda ishte e fundit që kaloi në natën e parë të gjysmëfinaleve, Rylan u dëgjua duke thënë ‘wow’ nën zë ndërsa ndau mosbesimin e tij.

Holanda ka kaluar, nuk ka Shqipëri, nuk ka Letoni. As Austria. Ne kemi humbur Danimarkën.
Rylan vazhdoi duke renditur një përzgjedhje të vendeve që kishin kaluar në finale ndërsa zbuloi tronditjen e tij.

Zvicra, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda. Disa tronditje sonte.

Më të lexuarat