BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Gossip

Çfarë po ndodh? Ish-banorja e 'BBVA' shokon fansat me deklaratën: Nuk di si do ja bej se nuk jetoj dot kështu

Çfarë po ndodh? Ish-banorja e 'BBVA' shokon fansat me

Dea Mishel është rikthyer fuqishëm në ekranin e Top Channel, ku së bashku me Argjirën kanë sjellë një rubrikën mjaft të veçantë në “E diell”, të cilin e kanë quajtur “Influencer”.

Edhe pse është në javën e tretë të transmetimit, kjo rubrikë ka tërhequr vëmendjen dhe është bërë tepër i komentuar në rrjetet sociale.

Por mesa duket në këtë program nuk po shohim 100% kreativitetin e moderatores dhe duket se për këtë e paska fajin BBV, në të cilin bukuroshja mori pjesë dhe arriti deri në finale.

Ditën e djeshme, Dea ka bërë një bisedë virtuale me ndjekësit e saj në Instagram, të cilëve iu ka kërkuar që t’i dërgojnë asaj cfarëdolloj pyetjeje lidhur me programin edhe ajo do iu përgjigjej.

Por një ndjekës/ndjekëse nuk ka preferuar t’i bëj një pyetje moderatores por në vend të saj i ka bërë Deas një kompliment mjaft të bukur, që për hir të vërtetës kush nuk do e donte.

Aftërsia jote krijuese dhe artistike shkëlqen në çdo gjë. Më pëlqen shumë sjellja jote e shkujdesur”, shkruan një nga ndjekësit e Deas.

Faleminderit. Kam ca kohë në fakt, që kur kam dalë nga Bigu, që e ndjej se e kam shumë të bllokuar energjinë kreative. Diku tek 50%. Nuk di si do ja bëj se unë nuk jetoj dot kështu”, ka shkruar Dea në përgjigjen e saj, të cilën e ka shoqëruar me ikonën e të qeshurës.

Çfarë po ndodh? Ish-banorja e 'BBVA' shokon fansat me

Kujtojmë që sa i përket programit “Influencer”, Dea ka shpjeguar se bëhet fjalë për 10 “influencers” të rinj, pesë prej të cilëve do jenë djem dhe pesë do të jenë vajza. Të gjithë ata do të jenë nga fusha të ndryshme por që janë të lidhur ngushtë me artin. Ata do të jetojnë bashkë dhe do të sfidohen çdo javë për të treguar talentin dhe aftësitë e tyre. Të gjitha detajet e punës së tyre do të mund të shihen nga i gjithë publiku, i cili do të shohë një grup të rinjsh tepër argëtues.

Sa i përket sfidave që do të përballen “influencers” do të jenë për “content creating”, pra krijimi i fotove/videove për rrjetet sociale. Me pak fjalë, puna që bën një “influencer”.


Por cili është qëllimi kryesor i “Influencer”?

Qëllimi kryesor i këtij programi është që shohim nga afër botën e “Influencers” gjatë sfidave që organizohen dhe se në përfundim të tij, do mund të mësoni rreth meaxhimit të rrjeteve tuaj personale apo qoftë edhe në biznes. Dea ka shpjeguar gjithashtu se ky format mund të jetë i ngjashëm me Big Brother pasi të gjithë jetojnë bashkë në një vilë por që tashmë ky element është pjesë e shumë formateve të “reality show”.