BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Gossip

Fëmijëria e vështirë e Cristiano Ronaldos, e motra zbulon për herë të parë kushtet e tmerrshme në të cilat jetonin

Fëmijëria e vështirë e Cristiano Ronaldos, e motra zbulon

Fëmijëria e vështirë e Cristiano Ronaldo, pa kaq shumë para si tani, ishte e ditur, sepse e ka thënë vetë futbollisti. Por, sot, është shpalosur një kapitull i ri i kësaj historie komplekse dhe vërtet të dhimbshme.

Ish-këngëtarja dhe tani influencer, Katia Aveiro, motra e futbollistit të njohur dhe të pasur, tregoi në “Instagram”: “Kam lindur në një shtëpi të vjetër. Krevati im mbështetej në tulla dhe kur isha pak muajshe më ka kafshuar miu në fytyrë. Nuk më vjen turp ta them. Falë Zotit, mamaja arriti në kohë, sepse tani do të ishte shumë e shëmtuar. Jam rritur në një lagje të varfër dhe jam mësuar të vlerësoj atë pak që kisha. Jam rritur me sakrifica dhe me idenë që të ndihmoja të tjerët në nevojë”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Eu nasci numa casa velhinha a minha cama era sustentada por tijolos,fui mordida na minha cara era ainda uma bebe? de meses por um rato,(na?o tenho vergonha nenhuma de dizer isto ) grac?as a Deus a minha ma?e chegou a tempo, sena?o era mais feia do que sou hoje????????cresci num bairro pobre,desde cedo aprendi a valorizar o pouco que tinha,a vida sempre respondeu ao longo do tempo com alternativas seja por mim seja por quem me rodeava, e a gente se ajudava uns aos outros,ai? nasceu a unia?o,porque dividi?amos com os nossos toda e qualquer conquista,desde pequena que a minha ma?e me ensinou a partilhar entre no?s o que ti?nhamos,a capacidade de ajudar algue?m na?o tem a ver com as suas posses, todos devem e podem ajudar algue?m, independentemente da tua condic?a?o social,a ajuda e? vasta,eu ja? fui ajudada por pessoas sem que elas mesmo soubessem... E tu ajudas algue?m ???? _________________________________ ————— (Hoje escutei esta frase e faz todos o sentido ...se queres ajudar algue?m na?o lhe de?s peixe mas ensina-o a pescar)—————————————————————————————————————————————————————-Ps escusado sera? dizer que mensagens ofensivas e fora do contexto eu bloqueio o autor ... ————————————————————- #vidareal #influenciar #fazobem #respeito #minhahisto?ria #Deus

A post shared by Katia Aveiro (@katiaaveirooficial) on