BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Gossip

Festivali i Sanremos, zbulohen emrat e mëdhenj që pritet të garojnë

Festivali i Sanremos, zbulohen emrat e mëdhenj që pritet të

Amadeus zbuloi listën e 22 emrave të mëdhenj live në Tg1 që do të gjallërojnë edicionin e ardhshëm të Festivalit të Sanremos në Ariston. Ata janë Anna Oxa , Lazza, Tananai, Paola dhe Chiara, Lda, Madame, Gianluca Grignani , Rosa Chemical, Coma Cose , Levante, Ultimo dhe përsëri Giorgia , Neni 31, Elodie, Colapesce-Di Martrino , Ariete, Moda', Mara Sattei, Leo Gasmann, zoti Rain, kushërinjtë e Campagna dhe Marco Mengoni. Këtyre do t'u shtohen edhe 6 konkurentë të rinj të dalë nga përzgjedhjet e javëve të fundit. Një kast yjor që përzien emra historikë të këngës italiane, nga Oxa te Cugini, gjigantë të 20 viteve të fundit kushtuar Sanremos (nga Giorgia te Grignani dhe Mengoni), emra "indie" (nga Di Martino dhe Colapesce te Levante, nga Coma Cose. për Madame dhe Aries) dhe super-pop (Elodie), fytyra të reja që dalin nga shfaqjet e talenteve dhe një ribashkim i bujshëm dhe i zhurmshëm (neni 31).

"Festivali i Sanremos duhet të përqendrohet në traditën që është thelbësore për forcën e saj, por gjithashtu, nëse jo mbi të gjitha, te të rinjtë. Në një mënyrë konkrete: duke u dhënë atyre një mundësi reale - është mesazhi "politik" i Amadeus - Vënia e tyre në fushë dhe duke i bërë ata të luajnë si pronarë”. Në mbrëmjen e tretë, atë të së enjtes, 28 Champions do të performojnë të gjithë së bashku, ndërsa të premten në mbrëmjen e katërt do të performojnë një pjesë të marrë nga repertori muzikor italian dhe ndërkombëtar i viteve 60/70/80/90 (secila këngëtarja me një artist tjetër). Pastaj performanca e re të shtunën gjatë mbrëmjes finale. Gjithashtu të shtunën, pas votimit, finalja me 3 lojtarë për të pretenduar për fitoren në kategorinë Champions. “Këta janë super të ftuarit e mi”, pohoi me krenari Amadeus. “Ishte një zgjedhje e vështirë, por unë jam i kënaqur me këto 22 këngëtare. Falenderoj të gjithë ata që më kanë bërë të dëgjoj një këngë të tyre, apo më shumë se një këngë, diskografinë, këngëtarët, të gjithë. Ishte një punë e mrekullueshme. Mendoni se kam marrë të paktën300 kenge ". Tani "ka kaq shume per te bere, kjo ishte nje skene e rendesishme, me pas te premten me 16 dhjetor do te jete finalja e Sanremo Giovanit per te kompletuar kastin e Bigs dhe me pas shume lajme qe do ti tregojme si zakonisht ne Tg1 ",