BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Gossip

Filmat e tij të animuar kanë bërë për vete fëmijët në gjithë botën, ndërron jetë regjisori i njohur, zbulohet shkaku

Filmat e tij të animuar kanë bërë për vete

Një lajm i hidhur vjen për të gjitha ata që janë të dashuruar me filmin e animuar ‘Shrek2’ dhe jo vetëm.

Është ndarë nga jeta regjisori i njohur i këtij filmi, Kelly Asbury, i cili ka sjellë ndër vite projekte fantastike të filmave të animuar. Asbury ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 60-vjeçare.

Shkak i vdekjes së tij është bërë beteja e gjatë me kancerin, të cilit s’i ka mbijetuar dot më gjatë.

Filmat e tij të animuar kanë bërë për vete

Asbury do të mbahet mend si regjisori i “Shrek 2” apo “Smurfs”, filma të animuar gjatë fëmijërisë.

Veçse regjisor, Asbury do të mbahet mend gjithashtu si autor i librave për fëmijë.

Madje, ai shkroi edhe një pjesë të profileve të biografisë së Jeff Dunham , Edgar Bergen , Shari Leëis , Jimmy Nelson dhe Paul Winchell.

Filmat e tij të animuar kanë bërë për vete