BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Gossip

“Fitova lotarinë”/ Barack dhe Michelle Obama festojnë 30 vjetorin e tyre të martesës. Ish-presidenti i dedikon fjalët e ëmbla bashkëshortes së tij

“Fitova lotarinë”/ Barack dhe Michelle Obama festojnë 30

Barack dhe Michelle Obama kanë festuar 30 vjetorin e tyre të martesës duke i deidkuar njëri-tjetrit fjalët më të ëmbla në këtë ditë të veçantë për ta.

Ish-presiendti, ndjau për ndjekësit një sërëë kujtimesh kujtimesh në Instagram, duke përfshirë një foto të tij duke mbështetur kokën në shpatullën e Michelle ndërsa ishte në plazh, emrat e tyre të gdhendur në një zemër në rërë dhe një foto martese bardh e zi. .

Duke e quajtur me dashuri gruan e tij “Miche”, ai shkroi: “Pas 30 vjetësh, nuk jam i sigurt pse ti dukesh saktësisht njësoj dhe unë jo. E di që fitova lotarinë atë ditë – sepse munda. Nuk kam kërkuar një partner më të mirë të jetës. Gëzuar përvjetorin, zemër!”

Ndërsa Zonja Obama, , gjithashtu shprehu dashurinë e saj që ka ndaj Barack në ditën e tyre me të rëndësishme dhe shkroi në Twitter: “Gëzuar përvjetorin njeriu që dua! Këto 30 vitet e fundit kanë qenë një aventurë dhe unë jam mirënjohëse që të kam pranë. Ja një jetë së bashku. Të dua @BarackObama”, duke i bashkangjitur disa emoji me zemra.

Gjithashtu fansat kanë uruar çiftin  në rrjetet sociale:“Gëzuar përvjetorin Zonja e Parë dhe Presidenti Obama. Mund të keni më shumë dekada lumturie përpara. Ju faleminderit shumë për shërbimin tuaj shumëvjeçar publik dhe për të qenë një njeri i mrekullueshëm… shembull për miliona njerëz me prejardhje dhe stacione të ndryshme në jetë. Shumë krenar për ju!”- shkroi dikush.

Një tjetër komentues shkroi në Tëitter: “E nderuara Michelle Ma’am dhe President Obama Zotëri, ju uroj Gëzuar 30 vjetorin , me gjithë dashurinë time për çiftin më të fortë, më të sjellshëm, modest, të përulur, krijues, bujar, optimist, të guximshëm që njoh që punojnë për njerëzimin. Zoti ju bekoftë gjithmonë dhe gjithë paqen”.

Çifti u martua në vitin 1992 pas tre vitesh lidhje. Dyshja u takuan për herë të parë në Çikago kur Barack u caktua të monitorohej nga Michelle gjatë një stazhi veror në një firmë ligjore. Ata janë dhe prindër të dy vajzave.