BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Gossip

Foto/ Fansi i kërkon këshillë si të bëjë për vete një vajzë, ja përgjigja epike e Beniadës

Foto/ Fansi i kërkon këshillë si të bëjë për

Pjesëmarrja në edicionin e parë të “Big Brother VIP” e bëri Beniada Nishanin më të njohur për publikun shqiptar, por edhe një nga personazhet më të dashura.

Pas kësaj eksperience të bukur që pati në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, ku ishte edhe një nga finalistët, ajo vendosi që karrierën e saj ta vazhdonte këtu.

Tashmë Beniada jeton në Tiranë ku është e angazhuar me projekte të ndryshme si në televizion dhe jashtë tij.

Një ditë më parë, modelja e njohur ka bërë një ‘ask’ me ndjekësit e saj në “Instagram”, të cilët kanë qenë kuriozë të dinë sa më shumë gjëra në lidhje me të.

Por jo vetëm kaq, pasi një ndjekës e ka pyetur bukuroshen se si të bëjë për vete një vajzë.

“Beniada unë jam shenja e Dashit, më jep disa këshilla si të bëj një vajzë për veten”, i ka shkruar fansi, të cilit Beniada i është përgjigjur:

“Më pëlqen kjo shenjë sepse është e sinqertë, besnike e padjallëzuar. Këshilla ime është të jeni vetvetja! Nga natyra je pak i turpshëm?! Por sot këto karakteristika për mendimin tim janë një virtyt! Ftoje për një kafe dhe do ta shihni që do të pranojë! Qëndro i sigurt për veten.

Ps. Së shpejto do të marr një diplomë për psikologji, dhe do ti futem Motivcoach”.

Ndërsa e pyetur në lidhje me shenjat e saj të preferuara të horoskopit, modelja e njohur është përgjigjur kështu:

“Binjakët, Dashi, Demi. Edhe disa të tjera por tre të parat që më pëlqejnë shumë”.