BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Gossip

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia e princeshës ‘bombardohet’ me kërcënime vdekjeje

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia

Një grua, e cila ka kaluar dekadën e fundit duke udhëtuar nëpër Britaninë e Madhe për të imituar Kate Middleton, ka thënë se ka marrë më shumë se dhjetë propozime për martesë dhe shkak është bërë ngjashmëria e madhe me Princeshën e Uellsit.

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia

Ajo është Heidi Agan dhe ngjan shumë me bashkëshorten e Princit William. Kur del në rrugë njerëzit duhet ta shikojnë dy herë për të kuptuar se nuk është i njëjti person.

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia 

Njerëzit fillimisht nisën të komentonin mbi ngjashmërinë teksa ajo punonte si kameriere në vitin 2011, që ishte dhe koha e martesës së shumëpërfolur të Kate e Princit William në Britani.

Fillimisht Agan nuk i dha shumë rëndësi faktit por kur njerëzit nisën të kërkonin që ajo t’u shërbente dhe të bënin foto me të, gruaja vendosi të kontaktonte një agjenci për të parë nëse mund të bëhej “zyrtarisht” një sozi e princeshës.

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia

Dhe kështu shpejt nisi të merrte porosi për festa private dhe evente promocionale nga Britania dhe Evropa, shkruan rrjeti “Birmingham Live”.

Heidi nisi të shfaqej në festa private së bashku me imitues të tjerë të familjes mbretërore si Mbretëresha e asokohe princi Karl, ose me imitues të personazheve të Harry Potter, madje njëherë ajo kaloi 10 ditë në Melbourne të Australisë duke punuar për reklamën e një qumështi britanik.

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia

Sozia e Kate Middleton nga Staffordshire në Britaninë qendrore, thotë se nuk ka pasur shumë punë gjatë kohës së virusit por tashmë gjërat ‘kanë nisur të lëvizin përsëri’.

FOTO/ Ka ngjashmëri të ‘frikshme’ me Kate Middleton, sozia

“Zakonisht ne bëjmë atë që bëjnë personazhet tona, kështu që sa më shumë impenjime të kenë ata, aq më shumë punë do të kemi edhe ne. Për momentin po udhëtoj nëpër Britani, në periudhën para Krishtlindjes ne reklamojmë aktivitetet e mbretërorëve, sivjet do të jetë më mirë pasi këto Krishtlindjet e fundit ka qenë shumë qetë. Aktualisht jemi në një periudhë të vështirë krize por meqenëse britanikët kanë qejf të vënë në lojë veten e tyre kjo mund të sjellë evente edhe me familjen mbretërore”, ka thënë ajo.

Puna e Heidi kërkon që ajo të ruaja paraqitjen e saj në përputhje me atë të Kate, duke përfshirë stilet e ndryshëm të flokëve, të modës së veshjeve dhe nganjëherë dhe të barkut të fryrë.

“Është mirë se kur ajo është shtatzënë unë mund të ha ëmbëlsira”, thotë gruaja.

Por bazuar në atë që aj ka mësuar nga jeta e William e Kate, nuk beson se ata do të lindin të tjerë fëmijë.

42-vjeçarja Heidi nënë e dy fëmijëve, thotë se interesi publik me modën e princeshës Kate e detyron të blejë kostumet më të fundit të veshura nga ajo, para se ato të shiten.

Ajo tregon se përveç se e ngatërrojnë me Princeshën e Uells, tani është bërë e famshme dhe si sozia e saj zyrtare.

“Isha në supermarket një ditë dhe një punonjëse më tha ‘ti je ajo që imiton Kate?’, është bukur kur të njohin”.

Heidi thotë më tej se ka marrë dhjetra propozime për martesë që kur është bërë imituese, por gjithashtu ka marrë dhe kërcënime me vdekje.

Ajo tregon: “Kështu e ka bota e rrjeteve sociale, ka njerëz që më kritikojnë se dua të bëhem një person tjetër”.

 “Fillimisht u habita nga masa e urrejtjes që mund të vijë prej njerëzve, por të gjithë kanë opinionin e tyre”.