BREAKING NEWS

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim nga SPAK për presidentin, i kujtojnë bllokun 700 mijë euro dhe reformën në drejtësi

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim
x

Bota

Frikë e terror, një person futet në një dyqan dhe qëllon me armë, ka viktima dhe të plagosur

Frikë e terror, një person futet në një dyqan dhe

Tre persona janë vrarë dhe dy janë plagosur nga të shtënat në një dyqan armësh në shtetin amerikan të Louisiana.

Sipas informacioneve nga mediat e huaja, një "gjuajtës fillestar" hapi zjarr, duke goditur dy persona, gjë që bëri disa të tjerë në dyqan të qëllonin me armët e tyre.

Deri tani autorët nuk janë identifikuar publikisht.

"Ne kemi dëgjuar të shtëna armësh dhe ulëritës. Kur erdhi policia, ata na shoqëruan. Unë mund të shihja xhama kudo… Ishte si një skenë vërtet e frikshme",- tha një dëshmitar.

Dy personat e plagosur nga të shtënat janë në një gjendje të qëndrueshme në spital, tha zyra e sherifit.