BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Gossip

Gazetari i njohur tregon dramën më të madhe të jetës së tij: Ja si e lashë drogën!

Gazetari i njohur tregon dramën më të madhe të jetës

Gazetari i njohur Adi Pojana,tregoi dramën e tij më të madhe i ftuar në “Shqipëria Live”. 

Ai pranoi live se ka qenë një përdorues i drogës duke dhënë këshilla shumë të vyera për të gjithë.  Adi thekson se familja duhet të qëndrojë shumë pranë fëmijëve që ta lënë sa më parë sepse ajo të shkatërron. Gazetori thekson se familja e tij e ka mbështetur që ia të linte gjënë që i shkatërroi jetën.

“Droga është një nga dramat më të mëdha që njeriut mund t’i ndodhë. Në vitet ’88-‘89 kemi pas qenë sipas asaj që thotë grupi, ‘Seks, drogë dhe rock and roll’. Përdoruesi i drogës futet në një cikël të drogës, mendoj që duhet të bëjë ciklin e vet. S’ke çfarë ndihme të kërkosh. Duhet të përgatitësh trurin, sepse të degradon. Mjerë ai që eksperimenton  me drogën e bëhet vartës. Ka të bëjë me kë rri, shoqëria. Po të rrish me të droguar ashtu do të bëhesh. Sikur në 100 veta një të shpëtojë do të ishte një mrekulli”, tha Adi.

Më të lexuarat