BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

Gazetari shqiptar ndan historinë e trishtë me ndjekësit: U përplasa te xhami i makinës dhe përfundova 20 metra tutje, ja çfarë më shpëtoi jetën nga aksidenti i tmerrshëm (Video)

Gazetari shqiptar ndan historinë e trishtë me ndjekësit: U

Gazetari Leonard Olli, ka rrëfyer në një studio televizive për një aksident që ka pësuar me motor.


Ai e nisi historinë me një send që i ka shpëtuar jetën: skafandrin e tij. Olli shprehet: “Nëse ju sot më shikoni këtu në studio, më shikoni vetëm për shkak të kësaj kaske”.


Leonard Olli: Kjo lidhet ngushtë me jetën time, pasi kam pësuar një aksident. Nëse ju sot më shikoni këtu në studio, më shikoni vetëm për shkak të kësaj kaske.

Burbuqe Spahiu: Po si duket është dikush atje lartë që të do fort.

Leonard Olli: Po patjetër. Ai është i pari, por kjo është e dyta, sepse nëse do ta shikoni edhe nga kamera, këtu keni këto goditjet. Jam përplasur tek xhami i makinës dhe pastaj makina më ka hedhur 20 metra nga krahu tjetër.

Burbuqe Spahiu: Po ju keni qenë i përgjegjshëm sepse keni mbajtur skafandrin. Kjo është.

Leonard Olli: Kam udhëtuar. Kam ndërruar me dhjetëra kaska, edhe motorët pa diskutim.

Gazetari shqiptar ndan historinë e trishtë me ndjekësit: U

Rudina Magjistari: Edhe pas aksidentit ke vazhduar ta ngasësh motorin?

Leonard Olli: Pa diskutim! Madje edhe kur kisha hekurat e jashtme, i jepja motorit prapë.

Rudina Magjistari: Gjithmonë më me kujdes ë, më ngadalë.

Leonard Olli: Po jo nuk ishte çështje shpejtësie. Ishte një moment fatkeq do të thoja. Është kjo ndonjëherë që ne flasim, por shumë pak na dëgjojnë këta drejtuesit e institucioneve. Degët e pemëve kishin bllokuar semaforin dhe nuk dukej nëse ishte e kuqe apo jeshile. Ishte dhe natë dhe në momentin që kam kaluar, ishte e kuqe për mua dhe jeshile për krahun tjetër, por unë as nuk e dallova fare. Dhe për këtë arsye, kjo kaskë udhëton bashkë mua.