BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset spitali

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset
x
BREAKING NEWS

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës
x
BREAKING NEWS

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas 30 vitesh të shohësh...”/ Deklarata e fortë e Robert Papës: Edi Rama nuk do të e jap këtë të drejtë nëse vërteton që...

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas
x
BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x

Gossip

Gazetarja e njohur ia thotë troç Elhaid Cufit: Ti nuk je poet

Gazetarja e njohur ia thotë troç Elhaid Cufit: Ti nuk je poet

Mbrëmjen e së premtes Elhaidi doli nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, ndërsa sot ishte i ftuar në “Big Brother VIP Fan Club”. Gazetarja Iva Tiço i tha troç se ajo nuk e sheh si poet.

“Nuk e di nëse ju e quani veten poet, po të paktën të tjerët…Nëse do jetë poet Elhaidi, pastaj ça do bëjë Borges-i, do kthehet përmbys në varr. Më fal, ndoshta është thjesht çështje termash sepse unë mendoj se kjo është një botë e madhe, është një botë ku ka vend për të gjithë, ku të gjithë mund të shkruajnë dhe të gjithë kanë lexuesin e vet. Ajo që Elhaidi bën dhe e çmoj, e komplimentoj është që ka gjetur lexuesin e këtij shekulli. Lexuesi i këtij shekulli është komplet tjetër, lexuesi i smartphone që nuk hyn të lexoj një libër të gjatë, por një citat, një citat që nxjerr thelbin e një libri. Elhaidi është i zoti dhe nuk e di si e bën, por bravo i qoftë, që me 7 fjalë të nxjerri thelbin e një libri. Kjo është një zotësi”, tha ajo.

Elhaidi është kthyer “fenomen” në Instagram me shprehjet e tij. Kërkesa e vetme që kishte kur hyri në “Big Brother” ishte: “Big Brother të lutem na sill disa libra që atëherë kur bota të flejë të kem disa libra që të qetësoj shpirtin”.