BREAKING NEWS

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e
x

Gossip

Gjithë shqiptarët çmenden pas tij, këngëtari i njohur humb njeriun e tij të dashur nga koronavirusi (FOTO)

Gjithë shqiptarët çmenden pas tij, këngëtari i njohur

Ai është padyshim një ndër këngëtarët më të dashur për pjesën më të madhe të shqiptarëve. Bëhet fjalë për këngëtarin Enrique Inglesias, i cili ka ndarë një lajm të trishtë me gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Nëpërmjet një postimi në Instagram ai thotë se njerku i tij, Carlos Falco ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit.

Biznesmeni i njohur spanjoll ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare në një spital në Madrid duke mos ia dalë të mposhtë virusin e rëndë.

Gjithë shqiptarët çmenden pas tij, këngëtari i njohur

Koronavirusi i shkaktoi pneumoni të rëndë dhe për shkak të moshës së thyer ai e ka pasur të vështirë të mbijetojë.

“Po kalojmë kohë të vështira nga kjo emergjencë që ka njerëz, shumë persona, përfshirë edhe familjen time. Është koha të qëndroni në shtëpi dhe të jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj. Ju dërgoj një përqafim shumë të madh dhe shpresoj t’ju shoh shumë shpejt. Kurajo!-shkruan këngëtari i njohur në Instragram.

Situata në Spanjë është vështirësuar shumë ditët e fundit dhe numri i viktimave ka kaluar edhe Kinën.

Pas Italisë, Spanja është vendi më i rrezikuar nga koronavirusi.

Më të lexuarat