BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Gossip

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, këngëtarja e njohur shqiptare irritohet me gafën e fundit të IKSHPK për COVID-19: Çfarë dreqin është?! (FOTO)

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”,

Këngëtarja Vesa Luma ka reaguar e irrituar mëngjesin e sotëm për një gafë të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Dje Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në një postim kishte shkruar “Gjithkush ka të drejtë të infektohet”. Kjo fjali e pavend vinte pas idesë se virusi nuk zgjedh askënd, as moshë e as racë apo gjini.

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”,

Pikërisht kjo frazë ka bërë që Vesa të mos e lërë pa një reagim, tani që informacionet për koronavirusin dhe vëmendja e tyre është më e madhe se kurrë më parë. “Zgjohet njeriu me shpejtësi me pa situatën në faqen zyrtare, dhe del kjo. Çfarë dreqin!”, shkruan këngëtarja.

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”,

Më të lexuarat