BREAKING NEWS

Nisin arrestimet tek AZHBR, hoteli me 7 yje dhe 2.2 milionë eurot për Mërtirin dhe Zoton, dy skandalet e rënda që do të tronditin Ministrinë e Bujqësisë

Nisin arrestimet tek AZHBR, hoteli me 7 yje dhe 2.2 milionë eurot për
x
BREAKING NEWS

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë, anijet luftarake rrethojnë Japoninë, ja lëvizja e Putinit dhe Xi Jinping që po alarmon Tokion

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë, inteligjenca në Iran paralajmëron trazira në Manëz të Durrësit, ja kërcënimi që vjen nga Teherani

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë,
x
BREAKING NEWS

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje ngjarjen e bujshme, jep mesazhin: Jeta vazhdon…

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje
x
BREAKING NEWS

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Berishën e Metën dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Këta janë betuar!

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x

Gossip

Gjykata jep vendimin/ Aktori i famshëm shpallet fajtor për abuzim seksual me minorene, më shumë se 50 gra kanë akuzuar figurën e njohur për sulm seksual (DETAJET)

Gjykata jep vendimin/ Aktori i famshëm shpallet fajtor për abuzim

Pas shumë vitesh gjykata ka shpallur fajtor aktorin e famshëm amerikan, Bill Cosby, për sulm seksual ndaj një të miture, sipas një gjykate në Kaliforni. Judy Huth pretendoi se ai e kishte sulmuar seksualisht atë kur ishte adoleshente në vitet 1970, sipas CNN.

Ajo ishte 16 vjeç në atë kohë dhe ngacmimi ndodhi në rezidencën Playboy të Hugh Hefner në 1975. Juria i dha asaj 500,000 dollarë dëmshpërblim.

Përmes avokatëve të tij, Cosby, 84 vjeç, ka mohuar të gjitha akuzat për sjellje të pahijshme seksuale. Në ankesën e saj, Huth tregoi për takimin me Cosby në një park ku ai po xhironte një film. Pasi u miqësua me Huthin dhe një shoqe, Cosby dyshohet se i ftoi ato të bashkoheshin me të në klubin e tij të tenisit.

Që nga ai moment, pretendoi Huth, komediani i ftoi në një shtëpi ku u shërbeu të rejave pije të shumta alkoolike dhe më pas i çoi në rezidencën e Playboy.

Huth pretendoi se megjithëse Cosby e dinte moshën e saj dhe të shoqes së saj, ai i udhëzoi adoleshentet “që nëse ndonjë prej lepurushëve të Playboy pyeste moshën e tyre, ato duhet të thoshin se ishin 19 vjeç”.

Huth më tej pretendoi se Cosby e çoi atë në një dhomë gjumi në rezidencë ku e ngacmoi seksualisht. Pas vendimit ajo foli shkurtimisht me gazetarët jashtë gjykatës në Santa Monica. “U gëzova. Kanë kaluar kaq shumë vite, kaq shumë lot.”

Ky rast dëshmon se mund të vraposh, por nuk mund të fshihesh, tha avokati i saj. Përmes avokatëve të tij, Cosby, 84 vjeç, ka mohuar të gjitha akuzat për sjellje të pahijshme seksuale.

“Ajo që ndodhi sot nuk ishte një fitore, sepse ata nuk morën dëmet ndëshkuese,” tha zëdhënësi i Cosby, Andreë Wyatt. Cosby nuk ishte i pranishëm për gjyqin apo vendimin dhe ekipi i tij planifikon të apelojë vendimin.

Që nga viti 2005, më shumë se 50 gra kanë akuzuar Cosby për sulm seksual.

Gjykata jep vendimin/ Aktori i famshëm shpallet fajtor për abuzim

Më të lexuarat