BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Gossip

Gjykatësi heton 12 “El Clasico” mes Realit dhe Barçës për “rastin Negreira”, 3 ndeshjet e dyshimta

Gjykatësi heton 12 “El Clasico” mes Realit dhe

Rasti “Negreira” vazhdon të bëjë bujë në Spanjë. Me këtë rast, gazeta “El Mundo” publikon sot listën e “El Clasico” që supozohet se Barcelona ka paguar para për ndikimin e arbitrazhit në ndeshjet në fjalë.

Duhet theksuar se këtu është shumë interesante të shihet momenti në të cilin Barça ka bërë pagesat.

12 El Clasico

Barça fitoi pesë dhe Madridi pesë të tjera, ndërsa dy u mbyllën në barazime.

Ajo që tërheq pak më shumë vëmendjen është se gjatë atyre ndeshjeve pati pesë penallti, tre në favor të Barçës dhe dy në favor të Real Madridit. Në ato dymbëdhjetë ndeshje pati gjithsej 7 kartona të kuq, gjashtë kundër Los Blancos.

Sigurisht që është e vështirë të justifikohet se në këtë kuptim ka pasur një lloj komploti pasi ka pasur deri në tetë arbitra të ndryshëm që i kanë gjykuar këto ndeshje.

Dyshimet

Ndër këto dymbëdhjetë ndeshje janë tre ndeshje që dallohen nga të tjerat. Njëra u fitua nga Barcelona në Bernabeu dhe dy të tjerat përfunduan në barazim. I pari ishte ai i luajtur në mars 2014,  të tjerët në dhjetor 2016 dhe qershor 2018.

Mars 2014

Në këtë përballje gazeta “El Mundo” bën me dije: “Pas shkresës së Prokurorisë, më 8 janar 2014 Enriquez Negreira, kryetari i arbitrave i faturoi Barçës 41696 euro plus TVSH, po aq më 4 shkurt dhe po aq më 4 mars” vetëm pak ditë para El Clasico.

Ishte një ndeshje e drejtuar nga Undiano Mallenco dhe që përfundoi 3-4 për Barcelonën. Ndër veprimet duhet të veçojmë një karton të kuq për Sergio Ramos dhe tre penallti, dy në favor të Barçës.

Dhjetor 2016
El Mundo thekson  se kjo ndeshje është drejtuar nga drejtori aktual i VAR-it, Clos Gomez si arbitër. Madje duhet të theksohet se Negreira, siç publikohet nga  El Mundo, i tha Barçës se ai mund t’i ndihmonte me VAR-in në verën e 2018”.

“Atë ditë Clos Gomez nuk pa dy penallti shumë të qarta.

Qershor 2018
Ndeshja tjetër ishte ajo që përfundoi në barazim. “Enríquez Negreira mori pagesën e fundit nga Barça, 49.610 euro, një muaj pas “El Clasicos”.