Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Gjyshja punonte si vajtuese", Eugent Bushpepa rrëfen detaje të panjohura për familjen

Postuar: 10/09/2018 - 11:14

Në puntatën e parë të sezonit të ri të “Wake Up”, i ftuar i Islit dhe Orit ishte Eugent Bushpepa, që ndër të tjera ndau edhe disa detaje mbi talentin e tij se kujt i ka ngjarë nga zëri fantastik që ka.Këngëtari zbuloi se gjyshja e tij nga ana e të atit kishte qenë vajtuese ( grua që thërritet gjatë ceremonive mortore për të qarë të ndjerin). “Gjyshja ime ka punuar si vajtuese. Thirrej nga njerëzit, sidomos nga njerëzit e babit, nëpër ceremoni mortore. Babi më thotë gjithmonë se asaj i ngjan ti.”

Deri më tani, Eugenti nuk ka ndonjë këngë me tone tipike vajtuese, por disa nota rrënqethëse mund t’ia gjejmë në çdo këngë të mundshme. Për shembull, në këngën pjesëmarrëse në Top Fest 12 – “Pranë finishit”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2019 - 12:36

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gjata vendosi të rikthehej në skenë dhe në rrjetet sociale.

Postuar: 20/02/2019 - 11:31

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Erza Muqolli, e cila ka arritur suksese të mëdha jashtë kufijve,

Postuar: 20/02/2019 - 10:51

Duket se ky vit ka nisur me skandale të mëdha në botën e showbizit ndërkombëtare dhe për emrat e

Postuar: 20/02/2019 - 08:22

Alban Dudushi dhe Bieta Sulo janë ndër çiftet e njohur më të komentuar.

Postuar: 19/02/2019 - 21:17

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus po bën xhiron e botës pas fotografisë së shkrepur një ditë më

Postuar: 19/02/2019 - 21:05

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një g

Postuar: 19/02/2019 - 19:15

 Pasditen e sotme, në  emisionin ‘Ftesë në Pesë me Bieta Sulon, u diskutua ligji